Omladinski nogomet

Široki U15 tek treći na 5. Mandarina kupu, a nije primio ni jedan pogodak iz igre

05.10.2016.
u 10:00

Mlađi kadeti NK Široki Brijeg sudjelovali su na jakom međunarodnom 5. Mandarina kupu koji se igra u dolini Neretve (Ploče, Metković, Opuzen). Inače, turnir se igrao u četiri dobne kategorije (U9, U11, U13, U15). Nastupio je niz klubova iz Hrvatske, BiH i Slovenije: Dinamo, Hajduk, Split, Šibenik, Zmaj (M), Opuzen, Metković, Tomislav (Tg), Čapljina, Zrinjski (Mo), Široki, Neum, Brotnjo, Krško... - U kategoriji U15 osvojili smo 3. mjesto iako nismo primili ni jedan gol iz igre. U skupini smo svladali Tomislav (2:0), Neretvu (1:0), a s Jedinstvom (Zg) igrali 0:0. U polufinalu smo, nakon 0:0 protiv pobjednika turnira, Trnja Zg, ispali na jedanaesterce (0:2). U borbi za 3. mjesto svladali smo Zrinjski 1:0. Domaćini su bili zadovoljni našim igrama i ukupnim dojmom, pa su nam ponudili nastup i sljedeće godine, uz puno snošenje troškova. Igrali smo zapaženo, pa su brojni klubovi pokazali zanimanje za nekoliko naših igrača, rekao nam je Denis Ćorić, trener mladih Širokobriježana.•