Široki Brijeg remizirao s Tuzla Cityem i vratio se na treće mjesto

NK Široki Brijeg
19.03.2023.
u 19:07

Nogometaši Širokog Brijega i Tuzla Cityja remizirali su u 23. kolu Premijer lige. Duel na Pecari završen je rezultatom 1:1.

Široki je s ulogom favorita dočekao Tuzlake, koji su pri samom dnu ljestvice, ali danas nije uspio doći do očekivanog trijumfa. Naprotiv, u većem dijelu utakmice gosti su imali vodstvo.

Od samog početka domaćin je bio bolji. Napadali su Širokobriježani, a Bože Vukoja je imao dvije šanse na otvaranju, no nije bio precizan.

Tuzlaci su prvu veću priliku realizirali. U 31. minuti Gruzijac Giorgi Ivanidze doveo je goste u vodstvo, piše Klix.ba.

Do odlaska na odmor Širokobriježani nisu imali odgovor i gol ih je u potpunosti poremetio u dobroj igri.

Kako se bližio kraj utakmice, tako je i igra Širokog bila pod sve većim pritiskom i nije bilo šansi. Ipak, sve do jednog prekida.

Igrao se 69. minut kada je Vukoja ubacio iz kornera, a Ilija Mašić pogađa glavom za poravnanje i radost domaćih navijača.

Raspoloženi Vukoja do kraja utakmice propustio je i stopostotnu priliku s pet metara te je šutirao pored gola.

Ostalo je 1:1 tako da Široki nije uspio ostvariti željenu pobjedu, ali je prestigao Željezničar i vratio se na treće mjesto. No, sada tim s Pecare ima samo bod u odnosu na Plave s Grbavice.

Široki u idućem kolu ima najteži posao i gostovanje lideru Zrinjskom, dok će Tuzla City dočekati Borac.