Sarajevo srušilo Slobodu, Zrinjski ponovno prvi

sarajevo
01.11.2015.
u 16:10

Nogometaši Sarajeva rezultatom 1:0 svladali su Slobodu, koja je prije ovog kola bila vodeća ekipa Premijer lige BiH i tako prekinuli niz Tuzlaka od 12. utakmica bez poraza. Tom pobjedom aktualni prvak ostao je na petom s 25 bodova, ali je ujedno Sloboda ostala treća, što znači da nakon ovog kola premijerligašku kolonu opet predvodi mostarski Zrinjski.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Amer Bekić i to na dodavanje Almira Bekića, a zanimljivo je reći da su oba ova igrača nosila dres tuzlanskog sastava.

Miodrag Ješić, trener Sarajeva, u meč je krenuo bez najboljeg strijelca Leona Benke, koji je meč odgledao sa klupe, a zanimljivo je da se nije ni zagrijavao, usprkos činjenici da je na semaforu sve do 80. minute stajalo 0:0.

Inače, u jako tvrdoj utakmici, prvu poluprilika viđena je u 12. minuti susreta, kada je Kostić sa svoje polovine pokušao iznenaditi Plakala, ali lopta je otišla pored gola.

Već u sljedećem napadu pokušaj Velkoskog sa distance, ali lopta odlazi pored gola Pirića da bi četiri minute poslije Velkoski dobro prošao po lijevoj strani i ubacio za Amera Bekića koji je bio brži od lopte.

U 26. minuti utakmice najbolja prilika na susretu. Duljević je sjajno zaposlio Amera Bekića koji se našao oči u oči s Pirićem, ali je očajno šutirao, javlja Goal.

Posljednju priliku u prvom dijelu smo vidjeli u 45. minuti susreta, a imali su je gosti. Zeba je ubacio iz slobodnjaka nakon čega lopta dolazi do Ahmetovića koji iz neposredne blizine glavom šutira pored gola.

Nakon svega četiri minute u drugom dijelu velika prilika za domaće. Velkoski je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu za Amera Bekića koji je promašio još jednu kolosalnu priliku.

U 68. minuti susreta nakon kornera glavom je šutirao Okić, ali preko gola da bi tri minute poslije vidjeli najbolju šansu na utakmici. Golman Slobode Kenan Pirić je držao loptu u svom posjedu, ali je do nje došao Amer Bekić koji je uputio Krsti Velkoskom koji je promašio prazan gol.

Devet minuta poslije domaći dolaze do vodstva. Almir Bekić je sjajno prošao po lijevoj strani ubacio u sredinu za svog prezimenjaka koji matira Pirića.

U 94. minuti susreta velika prilika za Slobodu. Govedarica je vratio loptu u kazneni prostor, a Ivan Kostić iz fenomenalne pozicije propušta priliku da svlada Plakala.