RAPSODIJA U MOSTARU : 3. pretkolo Europske lige: Zrinjski - Breidablik 6:2

Plemići pregazili Breidablik i došli na korak od povijesti bh. nogometa

10.08.2023.
u 20:10

KRAJ UTAKMICE, ZRINJSKI JE OSTVARIO VELIKU POBJEDU U MOSTARU

92' - Novi nevjerovatan promašaj u suradnji Bilbije i Senića.

90' - Četiri minute sudijske nadoknade.

90' - Veliki promašaj Zrinjskog sada, ali u konačnici je podignuta zastavica.

85' - Ćorluka i Ćuže izlaze iz igre, a ulaze Jukić i Memija.

83' - Prvo dvije grede domaćih, a zatim duel zbog kojeg plemići traže jedanaesterac. Sudac se nije oglasio. Igra se nastavlja.

78' - Stali su igrači Zrinjskog, a gosti čekaju svoju prigodu i za treći gol.

74' - Drugi gol za gose. Jakovljević je bio na krivoj nozi, a to koriste gosti i postižu svoj drugi gol.

72' - Izvrstan pas prema Tičinoviću, ali slab prijam i propada prigoda za Zrinjski.

66' - Kiš i Malekinušić izlaze , a u igru ulaze Mišić i Zlomislić.

64' - Evo gola za goste. Nepažnja domaće odbrane i gol. Ljut je Rendulić na svoje igrače.

63' - Ne mogu gosti zadržati loptu preko nekih 10 sekundi. Zrinjski apsolutno dominira i pravi prilike. Samo je pitanje kojim rezultatom će ova golijada završiti

59' - Usprkos tome što gube, gosti ne mogu napraviti ozbiljniji napad. Čini se da Zrinjski može postići gol kada god to poželi.

Ispričavamo se zbog kašnjenja, jer teško stižemo pratiti iz minute u minutu, igrači Zrinjskog puno brže daju golove nego što mi stižemo to objaviti :-)

56' - Gooool, Rapsodija se nastavlja pod Bijelim brijegom, Ivančić je ovaj put strijelac..

48' - Ponovno iznimno dobra akcija Kiša i Bilbije, na kraju udarac iz kuta za Zrinjski.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

46' - Četiri minute nadoknade, kažu suci.

45' - Što je sada promašio Ćuže. Kiš je poslao izvrsnu lotpu, ali je Ćuže promašio zicer.

40' - Izraz lica trenera gositju govori sve

39' - Gooooool, ma gotovo je!!! Malekinušić! Kakav potop! PETARDAAAAAAAA!

35'  -  Ne znaju gosti iz Islanda što im se dogodilo u ovih 35 minuta u Mostaru.

32'  -  Goooool, Bravo Nemanja Bilbijaaaaa! Može li se već reći kako je Zrinjski ispisao povijest?!

31' - Drugi žuti, odnosno crveni karton za jednog igrača gostiju! Sve sada ide na mlin Zrinjskog. Bio je to Einarsson. Za njega je utakmica završena.

30' - Gooooooool! Nevjerovatna greška golmana gostiju. Kiša postiže novi gol za Zrinjski!

28'  -  Ipak Barišić ne može. Umjesto njega u igru ulazi Senić.

22' - Goooooool! Bilbija je šutirao, golman kratko odbija loptu, ali tu je Malekinušić.

21' - Poklon od golmana gostiju dobio je Ćuže, ali je pogodio gredu. BIo je sebičan nogometaš Zrinjskog.

20' - Fenomenalna prilika sada za Bilbiju. Šutirao je kapiten Zrinjskog sa nekih šest-sedam metara, ali malo pored gola.

18' - Sjajno se namjestio Ćuže, šutirao, ali nije bilo dovoljno jačine u njegovom udarcu. Ostaje 1:0.

15' - Odlična akcija Zrinjskog, ali loše je bilo zadnje dodavanje prema Malekinušiću.

12' - Ostaje Barišić na travi, ali se brzo pridigao.

10' -Sada fenomenalan centaršut prema Bilbiji, ali netko od gostiju je skinuo loptu sa glave kapetana Zrinjskog.

6' - Dobra akcija gostiju, ali srećom centaršut s desne strane nije pratio nitko od igrača gostiju

3' - GOOOOOL! Zrinjski je poveo 1:0, a strijelac je Kiš!

1' Počela je utakmica. Sretno Zrinjski!

20:55 - Sve je spremno za početak utakmice, a glavni sudac je Nick Walsh iz Škotske.

20:45 - Ukoliko Zrinjski prođe Breidablik, posljednja prepreka Plemićima prije skupne faze Europske lige bit će austrijski LASK. U slučaju poraza, Zrinjski će natjecanje nastaviti u play-offu Konferencijske lige. U tom slučaju protivnik Mostarcima bit će bolji iz susreta predstavnika Sjeverne Makedonije FK Struga i predstavnika Luksemburga Swift Hespera.

20:40 - Prema riječima Rendulića, bit će to potpuno drugačija utakmica u poređenju s prethodnim protivnikom Zrinjskog - Slovanom iz Bratislave. Igramo dvomeč protiv ekipe koja je dobra, koja je, ja bih rekao, čak odlična s obzirom na prikazano protiv Kopenhagena. To je ekipa koja igra za gol više, ekipa puna dobrih pojedinaca, tehnički veoma dobra, ekipa koja ima veoma dobar visoki pritisak. Sigurno nas čeka veoma zahtjevna utakmica, ali mi smo spremni odgovoriti na sve izazove", najavio je Rendulić.

Bh. prvak HŠK Zrinjski na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru u prvom susretu trećeg pretkola Uefine Europske lige dočekuje islandski Breidablik.

Po riječima trenera Zrinjskog Krunoslava Rendulića, ovo je još jedna prilika za grupnu fazu.

"Igramo protiv dobre ekipe koja igra za gol više, ima dobrih pojedinaca, igraju dobar visok pritisak, spremni smo odgovoriti na najveće izazove i nadam se da ćemo pobijediti i proći u konačnici", rekao je Rendulić uoči utakmice.

Pobjednik susreta Zrinjski Breidablik u play-offu Europa lige ide na austrijski LASK iz Linza. Ekipa koja bude poražena put nastavlja u play-offu Konferencijske lige.

Zrinjski večeras ima podršku više od 6.500 navijača, jer je Uefa dozvolila prodaju karata za dio gornje tribine stadiona Pod Bijelim brijegom.

Poznati su i sastavi:

Zrinjski: Marić, Tičinović, Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Ivančić, Kiš, Čanađija, Ćuže, Bilbija i Malekinušić, prenosi Sportsport.ba.

Breidablik: Einarsson, Gunnlaugsson, Muminović, Margeirsson, Yeoman, Eyjolfsson, Sigurjonsson, Ludviksson, Svanthorsson, Steindorsson i Einarsson.