Remi Slobode i Željezničara u Tuzli, Olimpic slavio kod kuće protiv Širokog

Fena
30.04.2017.
u 19:17

Nogometaši Slobode danas su na stadionu "Tušanj" remizirali sa Željezničarom 2:2 u okviru 6. kola Lige za prvaka.

Tuzlaci su poveli u 13. minuti pogotkom Asima Zeca nakon loše reakcije obrane sarajevskog tima.

Rezultat je poravnao Ivan Crnov u 37. minuti lijepim golom nakon sjajne asitencije Miroslava Stevanovića.

Kada se činili da će se na prvo poluvrijeme otići neriješenim rezultatom, posljednja linija ekipe Slavka Petrovića u sudijskoj nadoknadi ponovo pravi veliku grešku, a Zec postiže drugi gol na utakmici.

Početkom drugog poluvremena, nakon dinamičnog prvog, domaćini su imali još jednu sjajnu priliku kada su pogodili okvir gola Željezničara.

Gosti do kraja utakmice uspjeli su stvoriti nekoliko prilika, a neriješen rezultat Željezničaru donio je rezervista Stevo Nikolić u 84. minuti kada se sjajno snašao u šesnaestercu protivnika i ponetirao glavom.

"Plavi" su nakon ove utakmice ostali na čelu tabele s jednim bodom više od Zrinjskog.

U Ligi za opstanak izuzetno važu pobjedu na Otoci je upisao Olimpic protiv Širokog Brijega. "Vukovi" su slavili s 2:0 golovima Čolića u 63.' i Kojića u 68. minuti susreta.

Također, u Ligi za opstanak utakmicu su odigrali i Metalleghe i Vitez, koji je završen bez golova.