Nevjerojatan preokret Marina Čilića za mjesto u drugom kolu US Opena

Marin Čilić
02.09.2020.
u 08:24

Čilić je nakon gotovo četiri sata velike borbe slavio rezultatom 3:2, po setovima 6-7, 3-6, 7-5, 7-5, 6-3.

Hrvatski tenisač Marin Čilić (38. ATP) plasirao se u drugo kolo US Opena nakon što je sinoć nakon dosta muke i nevjerojatnog preokreta svladao domaćeg natjecatelja Denisa Kudlu (111. ATP).

Već nakon prvog seta bilo je jasno da nas očekuje zanimljiv tenis posebno jer su obojica tenisač odlično servirala i nisu pravila puno pogreški, piše Klix.

Kudla je relativno brzo poveo s 2:0, a i u trećem setu je imao veliku prednost od 5-3 pa je zaista pravo čudo kako se Čilić vratio u igru. Hrvat je od tog trenutka odigrao briljantno, sijevali su asovi pa Kudla nije imao šansi do kraja meča.

Čilićev naredni protivnik je Norbert Gomnos (104. ATP) koji je lako sa 6:4, 6:1, 6:4 nadigrao Moldavca Radua Albota (70. ATP).

Od sinoćnjih dvoboja vrijedi istaknuti i još prolaz drugog nositelja turnira Austrijanca Dominica Thiema (3. ATP), kojem je nakon dva seta meč predao Španjolac Jaume Munar (105. ATP). Do tada je bilo 7-6, 6-3 za Thiema.