košarka

Nakon pobjede protiv Brotnja, posuški košarkaši dočekuju vrlo dobru ekipu Čapljine

30.11.2016.
u 09:00

I posuška košarka je u znaku uspjeha i pobjeda. Tako su najmlađe vrste igrale utakmice protiv ekipe Široki II. Predkadeti su bili uvjerljivi i svladali su ugledne goste 74:28, dok su kadeti također bez većih poteškoća bili uspješni i pobijedili rezultatom 73:63. Seniori KK Posušje gostovali su u Čitluku te, unatoč nešto lošijoj igri nego inače, uvjerljivom razlikom su svladali domaću ekipu Brotnja. Nakon izjednačene utakmice u prvoj četvrtini, žuti u drugoj prebacuju u brzinu više i na poluvrijeme odlaze s 11 koševa prednosti. Na početku drugog dijela očekivalo se kako će Posušani prelomiti utakmicu, no Brotnjo koristi lošu igru gostiju i iznenađujuće smanjuje zaostatak te prelazi u vodstvo na kraju treće četvrtine. Ipak se Posušje u posljednjem periodu budi i šutovima Ramljaka i Begića vraća prednost na svoju stranu koja je rasla i na više od 20 koševa. Najbolji strijelci Posušja u prvenstvu bili su Ante Ramljak s deset trica i s ukupno 36 poena, a Ante Begić dodao je 25. Kod domaćina najbolji je bio iskusni Mile Galić, nekadašnji igrač Posušja s 18 koševa i 12 skokova. U idućem kolu košarkaši KK Posušje dočekuju, u reprizi prošlogodišnjeg finala, momčad Čapljine, a mlađe kategorije gostuju u Rami. Prije tih utakmica KK Posušje u kup-utakmici dočekuje premijerligašku ekipu Širokog, višestrukog prvaka BiH. Utakmica se igra večeras, 30. studenoga 2016. u GSD Posušje s početkom u 19.30 sati.