Ženska odbojka

Mostarkama pripao samo bod

29.01.2018.
u 08:00

Mnogo htjele, mnogo započele, parafraziranjem stihova Branka Radičevića mogla bi se opisati utakmica 13. kola prvenstva odbojkašica, između Mostara i Jahorine. Naime, domaće su nes(p)retno izgubile prvi set, zatim dobile naredna dva, čime su dohvatile bod, a onda, stale, dozvolile gošćama da poravnaju, što nisu mogle popraviti u petom setu, kojeg su kao i prvi, izgubile na razliku. Time je propala prilika da se pet kola prije kraja naprava ključni proboj za opstanak. Jahorina je tako uzvratila Mostaru za jesenski poraz 1:3 i popravila startni dojam poslije domaćeg poraza od Modriče. Studenticama predstoji da u narednim susretima nadoknade propušteno, jer se situacija u borbi za ostanak glatkom pobjedom Goražda protiv Slobode, usložnjava. U 13. kolu uz pobjedu Goražda, još jedno malo iznenađenje, slavlje Gacka u gostima kod Kule. I Gačanke su tako uzvratile za jesenski poraz Kuli, pa sada s podjednakim aspiracijama jurišaju na 2. mjesto u ligaškom dijelu prvenstva.

Zanimljivost vezana za derbi kola koji je igran u Gradačcu susjednom Pelagićevu je podatak da su domaće osvojile, ukupno, dva poena više 88:86, a izgubile su sva tri boda! Jedinstvo protiv Volleya i Modriča u Višegradu, bez velike muke stigli su do novih bodova. Nešto više neizvjesnosti bilo je u Goraždu, gdje su domaće isčupale dva prva seta, a poslije izgubljenog trećeg uspjele u četvrtom setu osigurati tri, u borbi za opstanak, vrijedna boda.

Rezultati 13. kola, Mostar – Jahorina 2:3 (24:26, 25:22, 25:22, 20:25, 13:15), Jedinstvo – Volley 3:0 (25:14, 25:13, 25:16), Kula Gradačac – Gacko 1:3 (24:26, 25:10, 23:25, 16:25), HE na Drini – Modriča 0:3 (17:25, 14:25, 19:25), Goražde – Sloboda 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:22). Poredak, Bimal Jedinstvo 39, Kula Gradačac 33, Gacko 33, BL Volley 20, Modriča 17, Jahorina 15, Sloboda 14, Mostar 12, Goražde 9, HE na Drini 3 boda. Parovi 14. kola koje će se igrati 2/3. veljače, BL Volley – Mostar, Jahorina – HE na Drini, Modriča – Kula Gradačac, Gacko – Goražde i Sloboda – Bimal Jedinstvo.