09.12.2016.
u 10:00

Mostar i Smeč iz južne te Bihać, pa i Gračanica iz sjeverne skupine federalne Superlige odbojkašica mogu započeti pripreme za doigravanje, prva je pomisao nakon pogleda na ljestvice dviju liga.

Malo iznenađenje

U južnoj skupini osmo kolo donijelo je donekle iznenađujuću pobjedu Troglava na Ilidži, kojom su Livanjke samo osnažile najavu da su ekipa za još veće domete. Nakon što su uvjerljivo dobile prvi set rezultatom 17:25, Livanjke su u igri živaca na razliku dobile sljedeća dva seta rezultatom 24:26 i 26:28. Neizvjesno u prva dva seta bilo je i u hercegovačkom derbiju u Širokom Brijegu, gdje je Smeč s 3:0 svladao Čapljinu, čije su akcije uoči početka sezone bolje kotirale.

Prva dva seta domaće su dobile s po 25:23, a treći uvjerljivo 25:18.

U ostale dvije utakmice neizvjesnosti nije bilo, vodeći Mostar je u Vogošći opravdao ulogu favorita, kao i Novi Grad u Mostaru, kod “studentica”.

Rezultati osmog kola: Smeč – Čapljina 3:0, Igman – Troglav 0:3, Vogošća – Mostar 0:3, Student – Novi Grad 0:3.

Poredak: 1. Mostar 23, 2. Smeč 21, 3. Novi Grad 16, 4. Troglav 14, 5. Igman 10, 6. Čapljina 9, 7. Vogošća 3, 8. Student 0 bodova.

U sjevernoj skupini nije bilo iznenađenja u proteklom prvenstvenom kolu.

Vitez uvjerljiv

Bihać i Gračanica bili su sigurni u gostima, dok je Vitez uvjerljivo svladao Žepče. Kao posebno zanimljiv vrijedi navesti slučaj utakmice između bivšeg premijerligaša Bosne iz Kalesije i ambicioznog Smeča. Povele su gošće 24:26, pa 23:25, a domaće izjednačile 25:23, pa 27:25, ali je Smeč u petom setu bio prisebniji 13:15 i tako uzeo dva boda koja mu produljuju nadu da još može konkurirati za doigravanje.

Rezultati osmog kola: Vitez – Žepče 3:0, Bosna – Smeč 2:3, Maglaj – Bihać 1:3, Lukavac – Gračanica 0:3.

Poredak: 1. Bihać 24, 2. Gračanica 21, 3. Smeč 17, 4. Vitez 12, 5. Bosna 11, 6. Maglaj 5, 7. Lukavac 3, 8. Žepče 3 boda.•