Livanjkama set u Mostaru

odbojka
28.10.2016.
u 09:00

Sudeći prema rezultatima u prva tri kola, federalno prvenstvo odbojkašica u obje skupine, južnoj i sjevernoj, bit će zanimljivije nego što se očekivalo. Na to upućuje i osvojeni set livanjskih odbojkašica u Mostaru, kao i glatka pobjeda širokobriješkog Smeča u Sarajevu. Naime, uoči početka sezone Mostar je slovio kao favorit, ali su s dvije gostujuće pobjede, u Čapljini i Sarajevu, i Širokobriježanke dale naslutiti da i njih treba promatrati vrlo ozbiljno. Naravno, tu je i Igman, dok je od jačih ekipa lošije od očekivanja igrala samo Čapljina. Čapljinke su tek u trećoj utakmici, drugoj domaćoj, izborile prvu, i to minimalnu pobjedu, protiv Igmana 3:2.

Ekipa Ilijane Dugandžić povela je 2:0, 25:17 i 25:16, a onda stala, što koriste gošće i preokreću poslije 15:25 i 25:27. Domaće su bile sigurne u završnom setu 15:7 i tako došle do dva boda. Mostarke su, očito je, podcijenile nadarenu ekipu Troglava, tek kad su gošće poslije 20:25 povele slijedila je bolja igra 25:15, 27:27 i na koncu 25:14. U prilično izjednačenoj utakmici Smeč je stigao do vrijedne pobjede poslije 23:25, 23:25 i 20:25 u gostima protiv Novog Grada. Rezultati: Čapljina - Igman 3:2, Mostar - Troglav 3:1, Student - Vogošća 1:3 i Novi Grad - Smeč 0:3. Poredak: Mostar 8, Smeč 7, Novi Grad 6, Igman 6, Čapljina 3, Troglav 3, Vogošća 3, Student 0 bodova. U sjevernoj skupini Gračanica i Smeč iz Lukavca su na startu najavili da će biti ozbiljna konkurencija doskorašnjem premijeligašu Bihaću. Utakmica u Žepču je odgođena, a u odigranim susretima 3. kola postignuti su sljedeći rezultati: Bihać - Smeč 3:1, Gračanica Fortex - Vitez 3:1, Lukavac - Maglaj 3:1. Poredak je takav da vodi Bihać s devet bodova, koliko ima Gračanica na 2. mjestu, treći je Smeč sa šest, Vitez je peti s tri boda, a Žepče sedmo bez bodova.