BiH favorit, ali...

Litva je i ranije znala praviti velike probleme BiH

08.11.2015.
u 06:15

Rukometna reprezentacija BiH pred novim je ispitom u kvalifikacijama za SP u Francuskoj. Naime, bh. vrsta će danas, 8. studenoga, u Kaunasu protiv Litve, igrati utakmicu 2. kola. Obje momčadi su startale pobjedama. BiH je savladala Slovačku 29:25, dok je Litva u gostima pobijedila momčad Kosova 26:30. Iako po rukometnom rejtingu BiH bolje kotira, svi koji pamte blijedu igru proljetos i poraz u kasnije se pokazalo ključnoj utakmici za plasman na EP 2016., su oprezni. Podsjećamo, BiH je početkom svibnja u Kaunasu od Litve poražena 19:15. Bilo je to više nego blijedo izdanje momčadi Dragana Markovića. Utakmica je imala neuobičajen tijek, BiH je u osmoj minuti vodila 4:1, a onda u iduće 52 minute postigla samo 11 pogodaka, u prosjeku po jedan svakih pet minuta!? U istom ciklusu kvalifikacija BiH je vrlo teško izišla s Litvom na kraj i kao domaćin u Cazinu bilo je 26:23. Dakle, iako je po rejtingu BiH blagi favorit, sudeći po posljednje dvije međusobne utakmice, to se baš i ne bi moglo reći. Utakmica 2. kola prve kvalifikacijske skupine, Litva – BiH počet će u 17 sati. (dmu)