Lewis Hamilton stigao do 85. pobjede u karijeri

Reuters/PA/PIXSELL
Autori: Drago Hudika, Hina
12.07.2020.
u 17:50

A oba Ferrarija svoju su utrku završila neposredno nakon starta. Naime, Charles Leclerc se u prvom zavoju sudario sa Sebastianom Vettelom te su obojica morali odustati

Aktualni svjetski prvak u formuli 1 Lewis Hamilton pobijedio je u drugoj utrci sezone koja se ponovno vozila u Spielbergu ovaj put za VN Štajerske.

Britancu je to 85. pobjeda u karijeri i tek druga na Red Bull Ring. Mercedesov pilot je s prvog startnog mjesta poveo karavanu i prvi prošao kroz cilj.

- Nakon teškog prošlog vikenda, ovoga puta je bilo sjajno. Zadovoljan sam pobjedom. Naša strategija se pokazala odlično, sve je bilo sjajno - kazao je svjetski prvak prokomentiravši ubrzani ritam SP-a.

- Obožavam voziti iz tjedna u tjedan, jedva čekam iduću utrku - dodao je Hamilton. Drugo mjesto osvojio je njegov timski kolega Valtteri Bottas, koji je zaostao 13.719 sekundi, a treći je bio Max Verstappen s više od pola minute zaostatka.

Četvrti je bio Albon, a peti Norris koji je sjajno odvozio posljednja dva kruga i za tri mjesta popravio konačan plasman. A oba Ferrarija svoju su utrku završila neposredno nakon starta.

Naime, Charles Leclerc se u prvom zavoju sudario sa Sebastianom Vettelom te su obojica morali odustati. Nakon dvostrukog austrijskog programa, slijedi VN Mađarske 19. srpnja.