Lana Pudar
Fina
15.02.2024.
u 17:13

Lana Pudar je osvojila broncu s vremenom 2:07.92. Zlato je otišlo u ruke Laure Stephens s vremenom 2:07:35, dok je srebro osvojila Dankinja Helena Rosendah Bach s vremenom 2:07:44.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u katarskoj Dohi.

Pudar je na natjecanje stigla s manjom ozljedom ramena zbog koje je otkazala nastup u disciplini 100 metara delfin. Ipak, nastupila je u svojoj omiljenoj na 200 metara delfin i došla do finala gdje je nastupila s još sedam rivalki, piše Klix.ba.

Sajna bh. plivačica zauzela je treće mjesto i osvojila svjetsku broncu, što je najveći uspjeh u karijeri mlade Mostarke.

Rivalke Lani Pudar u današnjem finalu bile su Helena Bach, Rachel Klinker, Laura Stephens, Boglarka Kapas, Yonghui Ma, Dalma Sebestyen i Sujin Park.