HMRK Izviđač

Još jedna rutinska pobjeda...

15.03.2016.
u 07:00

Rukometaši Zrinjskog nastavljaju s dobrim igrama u nastavku domaćeg prvenstva, piše Večernji list BiH. Ovog su puta Mostarci bili nezaustavljivi kod kuće. U 23. kolu Mostarci su svladali favoriziranu Vogošću s uvjerljivih 26:20, poluvrijeme 13:12.

Bolje otvaranje

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu, poveo s 3:0 i praktično do kraja nije ispuštao prednost u tvrdoj utakmici dobrih obrana. Prvo poluvrijeme donijelo je borben i žestok rukomet, domaći, koji baš i nisu bili zadovoljni nekim sudačkim odlukama, uspjeli su na odmor otići s pogotkom prednosti. U nastavku agilniji Mostarci podižu na 16:12, a prednost se u jednom trenutku popela i na ogromnih plus 9, međutim, gosti, koji su se mučili s postizanjem pogodaka, do kraja su uspjeli smanjiti i utakmicu završiti s koliko-toliko podnošljivim porazom. Strijelce Zrinjskog predvodio je Matej Sarajlić s osam, Marijan Marić postigao je šest, a kod gostiju najučinkovitiji je bio Anes Bečić sa sedam pogodaka. Zrinjskom je ovo bila šesta pobjeda u osam utakmica nastavka prvenstva, zahvaljujući čemu sezonu mirno može privesti kraju.

Za razliku od Vogošće kojoj je poraz u Mostaru bio drugi u posljednja tri kola, vodeći Izviđač ne posustaje. Ljubušaci su novu pobjedu izborili protiv Bosne u Sarajevu 20:26. Prvo poluvrijeme, uz granitno čvrste obrane, bilo je poprilično izjednačeno, pa je tako u 16. minuti bilo 5:5, a Izviđač je na odmor otišao s prednošću od dva pogotka 8:10. Vrlo brzo Bosna preokreće na 11:10 u 36. minuti. Uz čak četrnaest izjednačenja, Bosna je četiri puta bila u prednosti, međutim, furiozna završnica “skauta” koju su dobili rezultatom 8:2, slomila je nekako srčanog domaćina. Veliki obol preokretu dao je iskusni Tolić s devet obrana u dvadeset minuta, Ivanković je imao ukupno osam, a izvrsni vratar Bosne Jane Cvetkovski nevjerojatnih 18 obrana. Kod “studenata” najučinkovitiji je bio Semir Memić sa šest, a kod Ljubušaka Ante Grbavac sa sedam pogodaka.

Derbi kola Sloga - Maglaj završen je neodlučeno 26:26 (14:13). Dobojlije su odlično počeli, poveli 5:1, gosti sustižu, pa je u 20. minuti bilo 9:8. Do kraja poluvremena najprije Sloga stiže na 14:10, a onda slijedi serija gostiju i pogodak prednosti domaćina na poluvremenu. Serije se smjenjuju i u nastavku, pa tako sredinom drugog dijela Maglaj ima 17:20, a Sloga je sedam minuta prije kraja povela 24:23, na kraju je bilo neodlučeno, što je i najpravednije. Đurđević je s osam golova bio najučinkovitiji kod Sloge, a Čičkušić s 12 kod Maglaja.

Neodlučeno je bilo i u Gračanici 24:24, gdje se visočka Bosna “dokopala” važnog boda. Kod domaćih Omerhodžić s 11 i Alibegović s osam, postigli su tri četvrtine pogodaka, a u sastavu Visočaka Grujić i Burić dali su po šest. Niz od pet poraza Čelik je prekinuo uvjerljivom pobjedom protiv Krajina 40:29 (20:15).

Varljiv položaj na ljestvici

Kadić je sa sedam pogodaka predvodio strijelce domaćih čiji su vratari Sirčo 11 i Polić osam imali odličnih 19 obrana, dok se kod gostiju Salkić osam puta upisao među strijelce. Da položaj na prvenstvenoj ljestvici može biti itekako varljiv, pokazuje utakmica Gradačac - Konjuh 30:20, u kojoj su domaći održali lekciju favoriziranim gostima.

Rezultati 23. kola Premijer rukometne lige BiH: Zrinjski – Vogošća 26:20, Bosna – Izviđač 20:26, Gradačac – Konjuh 30:20, Sloga – Maglaj 26:26, Gračanica – Bosna (V) 24:24, Sloboda – Derventa 24:33, Čelik – Krajina 40:29 i Igman – Prijedor 0:10 b. b.

Poredak: 1. Izviđač 66, 2. Vogošća 58, 3. Maglaj 53, 4. Derventa 41, 5. Sloga 40 (22), 6. Prijedor 35, 7. Konjuh 33, 8. Zrinjski 32, 9. Čelik 30 (22), 10. Krajina 29, 11. Bosna (V) 26, 12. Bosna (S) 25, 13. Gračanica 24, 14. Gradačac 21, 15. Igman 16, 16. Sloboda 10 bodova.