Hat-trick Lendrića za pobjedu Željezničara nad Slobodom

Željezničar
01.04.2017.
u 21:15

Nogometaši Željezničara pobijedili su ekipu Slobode s 4:2 na Grbavici, u prvom kolu Lige za prvaka BiH. Sarajevski tim pobjedom je startao Ligu za prvaka i zadržao priključak za Zrinjskim koji je u prvom meču ovog kola također slavio pobjedu.

Najzaslužniji za pobjedu Željezničara bio je najbolji strijelac ovog tima Ivan Lendrić koji je postigao tri gola.

Lendrić je prvi put zatresao mrežu Tuzlaka u 45. minuti, nakon asistencije Miroslava Stevanovića. Isti igrač je u 57. minuti, nakon dobre akcije sa Zebom, ponovno zatresao mrežu Slobode i doveo svoju ekipu u vodstvo od 2:0.

Ipak, pet minuta kasnije Zec je iskoristio grešku Kerle i svladao golmana Željezničara Kjosevskog te smanjio zaostatak svog kluba, ali je Lendrić trećim golom u 65. minuti ponovno vratio uvjerljivu prednost na stranu sarajevskog tima.

Sloboda se nije predavala i u 75. minuti preko Subića smanjila na 3:2, a konačan rezultat postavio je Stanić eurogolom u 90. minuti.