Kristian Miličević:

Gosti stižu “spasiti glavu” na sablasno praznoj Pecari

27.05.2017.
u 08:39

Nakon što su protiv Metalleghea osvojili bod, kojim su osigurali ostanak, nogometaši Širokog Brijega susret 32. kola (17 sati) čekaju mirno. Na Pecari će biti sablasno ozračje bez publike, nakon što su “faraoni” NS BiH drastično kaznili Široki sa sedam utakmica pred praznim tribinama zbog (navodnih) grijeha na finalu Kupa BiH protiv Sarajeva. Nas nekolicina novinara imat ćemo privilegiju “uživati” u novoj dimenziji – utakmicu možemo gledati, ali i “slušati”. Uši će nam puniti svaki udarac po lopti i svaka izgovorena riječ među igračima te upute koje stižu s klupa. Čeliku je utakmica protiv Širokoga Brijega (možda) “životna”. Jer ako Metalleghe i Vitez pobijede Mladost i Olimpic, onda Zeničani moraju “izvući” bod na Pecari za ostanak u ligi. Nije Čeliku prvi put da protiv Širokog spašava živu glavu u posljednjim kolima. Do sada se dva puta izvlačio iz naoko izgubljenih situacija. U sezoni 2003. / 04. na Bilinu polju pred 12 – 13.000 gledatelja, Široki je na poluvremenu vodio 2:0, ali je u nastavku Čelik okrenuo u 4:2 uz bogato “kumstvo” Trebinjca Vukasovića. 2007. / 08, opet u Zenici, Čelik je iz 0:2 stigao do 3:2 pobjede, a ovaj put “kum” je bio Prijedorčanin Pekija. Računajući sve dosadašnje susrete, pa i onaj iz doigravanja za naslov prvaka BiH 1998. u Mostaru (6:1), Široki je protiv Čelika odigrao 36 prvenstvenih utakmica (17 pobjeda, 8 neodlučenih ishoda, 11 poraza, 58:35 gol razlika). Recimo da su se dva stara rivala u ovom prvenstvu tri puta susreli i da je svaki put bilo 1:0. Dva je puta slavio Široki Brijeg. Jesenas je u Zenici bilo 1:0 golom Luke Menala, dok se na Pecari ponovio 1:0 rezultat za Široki pogotkom Wagnera. Proljetni susret na Bilinu polju u Ligi za ostanak Zeničani su riješili u svoju korist (1:0) golom Bojana Regoje. Tko zna, možda i četvrti put bude 1:0... za nekoga