Zlatko Dalić uručuje Večernjakov pehar

FOTOGALERIJA POLUFINALA: Za prvaka Hercegovine bore se Rodoč 1 (Mostar) i Kočerin (Široki Brijeg)

23.08.2019.
u 00:29

Za treće mjesto ovog petka od 20:30 igraju Ružići i Gradac, dok se za prvaka od 21:45 bore Rodoč 1 i Kočerin.

Ovog petka najbolja momčad Lige Hercegovine koja se odigrava u Posušju dobiti će Večernjakov pehar, trofej namijenjen pobjedniku, a uručiti će ga jedan od najvećih sinova s ovih područja, Livnjak Zlatko Dalić, izbornik Hrvatske i viceprvak svijeta.

Večeras su odigrane polufinalne utakmice, a prva između posuškog predstavnika, ekipe Gradac i mostarske ekipe Rodoč 1 ponudila je pregršt zanimljivosti. Igrački odlični Gradac je na krilima domaćeg terena i sjajne atmosfere poveo 1:0 golom Zvonimira Begića, međutim Rodoč preko dvojice najboljih Josipa i Luke Sutona preokreće rezultat do 31. minute. Gradac se ne predaje pa 5 minuta do kraja Veselko Begić izjednačuje na 2:2. Uslijedili su penali, a iako je Rodoč promašio prvi udarac, kasnije domaćini ne realiziraju dva udarca, a Rodoč sve zabija za prolazak u finale. S obzirom da je Balinovac, kao predstavnik Mostara, lani bio prvak Hercegovine, Mostar i ove godine ima priliku uzeti titulu.

U drugoj utakmici sastali su se grudski predstavnik ekipa Ružići i širokobriješki ekipa Kočerin. Ružići su 4 minute prije kraja prvog poluvremena poveli golom kapetana Ivana Logare, međutim u 18. i 19. minuti, praktički na kraju prvog poluvremena, najbolji strijelac Hrvatskog nogometnog kluba Grude u povijesti Mario Pavo Mikulić preokreće rezultat, a onda u nastavku Ivan Vukoja u 37. pogađa za 1:3 i konačnih 1:4 postavlja Mikulić za kraj savršene predstave.