Taekwondo

Cro Staru 5 medalja u Vukovaru

23.11.2015.
u 07:00

Mostarski taekwondo klub Cro Star nastupio je s četiri natjecatelja koja su se izborila za 5 medalja, odnosno srebro i 4 bronce

U Vukovaru se održao taekwondo turnir "Vukovar Open 2015." na kojem je nastupilo 350 natjecatelja iz Hrvatske te Bosne i Hercegovine, piše Večernji list BiH. Mostarski taekwondo klub Cro Star, koji vodi trenerica Klaudia Marić, nastupio je s četiri natjecatelja koja su se izborila za 5 medalja, odnosno jedno srebro i četiri bronce. Luka Penavić je u kategoriji mlađih kadeta osvojio srebro. U prepunoj kategoriji imao je 3 odlično odrađene pobjede, a u finalu je vrlo tijesno izgubio pri rezultatu 3:4. Marina Aničić je također nastupila u mlađim kadetima i to u dvije discipline u kojima je imala po jednu pobjedu i time se izborila za dvije bronce, a u mlađim kadetima se broncom još okitila i Nika Tomić. Mlađi kadeti Cro Stara zaista zaslužuju pohvalu za svoj nastup. Svi su imali iskusnije protivnike s višim pojasima, no mala mostarska ekipa je bila borbena i zasluženo se okitila medaljama. U starijim uzrastima je za Cro Star nastupila juniorka Andrea Begić koja je osvojila broncu. Sve u svemu, bio je to jedan solidan nastup mostarskog kluba koji je s osvojenim medaljama u Vukovaru samo nastavio niz uspjeha koji ostvaruje tijekom cijele godine. Ekipu je u Vukovar vodio trener Damir Šunjić.*