Odbojka

Bišćanke su slavile 3:1 i stekle prednost

21.03.2017.
u 08:00

U prvoj utakmici doigravanja za ulazak u žensku odbojkašku Premijer ligu BiH, odbojkašice ŽOK Bihać, prvakinje Superlige FBiH, skupina Sjever, svladale su širokobriješki HŽOK Smeč 3:1. Domaće su, nošene podrškom oko 500 gledatelja, dobile prvi set 25:23, ali su iskusnije gošće nakon toga zaigrale bolje, osobito u trenucima kad se “lomio” rezultat. Drugi set pripao je Bihaću (25:21) čije su igračice još nadmoćnije bile u trećem setu i uvjerljivo ga dobile 25:14. U četvrtom setu razvila se velika borba pa se u “pripetavanju” rezultat mijenjao nekoliko puta. Širokobriježanke nisu iskoristile tri set lopte i “ući” u peti set. Nakon izjednačene borbe radovale su se gošće (30:28). Uzvrat se igra sljedećeg vikenda u Bihaću, gdje su domaće veliki favorit. Odbojkašice Smeča ipak se još nadaju. Usuđujemo se reći da u njima ima puno potencijala, ali ne i iskustva. Ne uspije li Smeč izboriti Premijer ligu, na Pecari neće biti razočaranja. Ostat će odlučnost za izboriti novi pokušaj u sljedećoj sezoni. S tribina na Pecari susret su promatrale i odbojkašice Mostara, koje su nakon 3:2 pobjede u Lukavcu protiv tamošnjeg Smeča u prvoj utakmici blizu ulaska u finale doigravanja za Premijer ligu.•