Bio je kandidat za Zlatnu loptu, sada je neprepoznatljiv: Pogledajte kako sada zarađuje milijune

Tomas Brolin
1/3
05.11.2023.
u 09:12

Bio je jedna od najvećih švedskih zvijezda prije tridesetak godina. Najviše ga se ljudi sjeća po 1994. godini, kad je bio najbolji igrač Švedske pri osvajanju brončane medalje na Svjetskom nogometnom prvenstvu

Bivši švedski nogometni reprezentativac Tomas Brolin (53) je imao poprilično uspješnu, ali kratku nogometnu karijeru. U devedesetim godinama prošlog stoljeća ofenzivni veznjak je žario i palio terenom, ali ga životne okolnosti nisu mazile.

Naime, Brolin je bio jedna od najvećih švedskih zvijezda prije tridesetak godina. Najviše ga se ljudi sjeća po 1994. godini, kad je bio najbolji igrač Švedske pri osvajanju brončane medalje na Svjetskom nogometnom prvenstvu.

Te je godine bio i nominiran za Zlatnu loptu, te je u završetku izbora osvojio četvrto mjesto na popisu najboljih nogometaša svijeta.

U klupskoj karijeri igrao je za klubove poput Parme, Leedsa i Crystal Palacea, a najviše uspjeha je imao s Parmom, s kojom je osvojio Uefin Kup pobjednika kupova, Uefa Kup, Uefa Superkup te talijanski Kup.

Nažalost po Brolina, 1998. godine je, sa samo 28 godina na leđima, bio primoran ostaviti se nogometa. Još te 1994. godine nakon SP-a je slomio jednu kost u stopalu te se nakon toga nikad nije uspio vratiti na razinu na kojoj je bio prije. Naknadno je morao otići u mirovinu što zbog ozljeda, što zbog problema s tjelesnom težinom.

Osim po nastupima za švedsku reprezentaciju, Brolin je bio vrlo poznat i po svojem izgledu. Na glavi mu je bila kultna frizura fudbalerka, a danas izgleda neprepoznatljivo u odnosu na taj period.

Nakon nogometnog umirovljenja Brolin se okušao u raznim poslovima. Otvorio je nekoliko restorana u Švedskoj, natjecao se na Svjetskom prvenstvu u Pokeru, a najviše uspjeha mu je donijeo biznis s usisavačima.

Trenutno je 50-postotni vlasnik tvrtke Twinner, koja je najuspješniji proizvođač usisavača u Švedskoj te godišnje ima višemilijunsku dobit.