BiH poražena u Torinu s 2:1

Klix
11.06.2019.
u 22:49

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u četvrtom kolu kvalifikacija za Euro 2020. godine na gostovanju kod Italije u Torinu rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Robert Prosinečki je od početka sjajno postavio igru bh. reprezentacije. Talijani su imali početnu inicijativu, no bez većih opasnosti pred bh. golom, piše Klix.ba.

U 32. minuti sjajan protunapad Zmajeva izveli su Darko Todorović, Muhamed Bešić, Višća i Džeko. Lopta je stigla do Višće na desnoj strani, on šalje oštru loptu po zemlji u peterac, a Džeko je zakucava u mrežu za 1:0 i veliko slavlje bh. navijača.

Taj pogodak je šokirao Azzurre, ali su se brzo oporavili i potom svim silama pokušavali stići do izjednačenja prije kraja prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena Talijani su stigli do izjednačenja.

BiH se brzo oporavila nakon primljenog pogotka i u 57. minuti je imala odličnu priliku, no bez uspjeha.

Na samom krasju susreta Italija je stigla do tri boda, a strijelac pogotka u 86. minuti za 2:1 bio je Marco Verratti.