Australian Open: Ispali Nadal i Halep

Rafael Nadal
19.01.2016.
u 13:33

Nadala je izbacio sunarodnjak Fernando Verdasco u "trileru" u pet setova i četiri sata i 41 minutu igre s konačnih 7-6(6), 4-6, 3-6, 7-6(4), 6-2

Ispadanja negdašnjeg pobjednika Španjolca Rafaela Nadala i druge tenisačice svijeta Rumunjke Simone Halep najveća su iznenađenja drugoga dana Grand slam turnira Australian Open u Melbourneu.

Nadala je izbacio sunarodnjak Fernando Verdasco u "trileru" u pet setova i četiri sata i 41 minutu igre s konačnih 7-6(6), 4-6, 3-6, 7-6(4), 6-2 . Ljevoruki veteran Verdasco gubio je s 1-2 u setovima, dobio je "tie-break" četvrtoga seta, a u petom gubio s 0-2, da bi dobio šest gemova zaredom i došao do vrijedne pobjede.

Nadal, pobjednik Australian Opena iz 2009., dosad je u prvim kolima grand slam turnira gubio samo jednom, kada ga je 2013. u 1. kolu Wimbledona izbacio Belgijanac Steve Darcis.

"Za meč u pet setova očekujete preokrete i dramu, ali je zapravo nevjerojatno kako je on odigrao zadnji set nakon 0-2", kazao je Nadal.

Druga nositeljica Rumunjka Simona Halep izbačena je u 1. kolu od kvalifikantice iz Kine i 133. igračice svijeta Zhang Shuai s 6-4, 6-3. Halep (24) je došla u Melborne s nezaliječenom ozljedom Ahilove tetive, ali to ne umanjuje veliku pobjedu 27-godišnje Shuai, koja je nakon 15. uzastopnih poraza konačno prošla prvo kolo na grand slam turniru.

Od Australian Opena se oprostila i Venus Williams porazom od Britanke  Johanna Konte s 4-6, 2-6.