Serena Williams osvojila svoj peti Wimbledon u karijeri!

Serena Williams (1)
Press Association/PIXSELL
07.07.2012.
u 15:27

U finalu Wimbledona Amerikanka Serena Williams pobijedila je Agnieszku Radwansku 6:1, 5:7, 6:2

Amerikanka Serena Williams osvojila je svoj 14. Grand Slam naslov.

U finalu Wimbledona s 6:1, 5:7, 6:2 pobijedila je Poljakinju Agnieszku Radwansku, nakon 123 minute igre. Sereni je ovo jubilarni peti Wimbledon, a s 14 Grand Slamova sada su ispred nje samo Chris Evert (34), Martina Navratilova (32), Steffi Graf (31) i Evonne Cawley.

Radwanska je pružila puno bolji otpor nego što se to očekivalo, pogotovo nakon prvog seta kojeg je Serena dobila s uvjerljivih 6:1. No, tada je kiša prekinula meč, a Radwanska je počela igrati. Drugi je set Poljakinja dobila sa 7:5, no u trećem je ipak pokleknula. Serena je digla nivo igre i dobila set sa 6:2. Za veliko slavlje i zagrljaj s tatom, mamom i sestrom Venus.

Tijek meča:

Serena je bolje otvorila susret, odmah je Radwanskoj uzela servis i brzo povela 3:0 u prvom setu. Odmah potom došla je do drugog breaka i povela 4:0. Prvi set je gotov, Serena ga je dobila 6:1.

počela je padati kiša, čeka se odluka suca hoće li se zatvoriti krov...

Susret je nastavljen, a Serena je odmah oduzela servis radwanskoj i vodi 2:1 i servira.

Radwanska se vratila, oduzela je servis i u drugom setu izjednačila na 4:4.

Radwanska je povela 6:5, a potom još jednom oduzela servis Sereni i izjadnačila na 1:1 u setovima.

U trećem setu zasad obje tenisačice drže svoje servise i rezultat je 2:2.

Serena Williams ipak je uspjela oduzeti servis i povela 3:2, a zatim je dobila i svoj servis - 4:2

Dvostruki break za Williams koja vodi 5:2.

Gotovo je, Serena Williams osvojila je je Wimbledon!