Nakon ukidanja PDV-a na donacije hrane

Tvrtka iz Posušja poslala veliku donaciju hrane za javne kuhinje - 250 kg mesa

12.02.2024.
u 17:20

Donacija je upućena javnim kuhinjama u Sarajevu, Mostaru, Varešu i Banjoj Luci

Mesna industrija Šišović Rakitno kod Posušja donirala je 250 kg svježeg mesa javnim kuhinjama u Sarajevu, Mostaru, Varešu i Banjoj Luci. Ova obiteljska tvrtka sa stogodišnjom tradicijom oduvijek je pomagala osobama u nevolji, a nakon što su izmjenama zakonske inicijative donacije hrane pred istek roka trajanja oslobođene plaćanja PDV-a, odlučili su se podržati ovu inicijativu i potaknuti druge kompanije na istu praksu. - Izmjene Zakona o PDV-u su sigurno olakšavajuća okolnost, a donacije koje smo uputili u četiri javne kuhinje u BiH su, prije svega, poziv svim tvrtkama koje su u mogućnosti da se uključe u ovu akciju. Mi ćemo nastaviti pomagati i uvijek ćemo dati podršku humanim idejama - izjavio je vlasnik Mario Pavković. Nakon ukidanja PDV-a na donacije hrane u BiH, otvorena su vrata za aktivnije uključivanje kompanija u doniranje kako bi se pomoglo ljudima u nevolji. Donaciju je dobila i kuhinja Udruge građana "Zajedno za naš grad" u Mostaru. - Naša kuhinja dnevno priprema 60 obroka koje nosimo starijim korisnicima. Prije nekoliko dana osposobili smo i jednu prostoriju za ljude u potrebi koji četiri dana u tjednu od 12 sati do 13 sati mogu pojesti topao obrok. Poslao bih apel tvrtkama, posebno u Hercegovini, da odvoje proizvode koji su pred istekom roka i doniraju nama kako bismo nahranili što više ljudi - izjavio je Nermin Mehić iz Udruge "Zajedno za naš grad". Inicijativa "Nitko gladan. Nitko sam" dio je programa "Pravni okvir za filantropiju" koji provodi Fondacija Mozaik s partnerskim organizacijama (Udruga Pomozi.ba, Mreža za izgradnju mira, Fondacija Trag i Catalyst Balkans) uz financijsku podršku američke vlade putem USAID-a.  

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije