Predsjednik PDP-a

Stanivuković: Suglasni smo u 99 posto principa

02.04.2025.
u 19:02

Predsjednik Partije demokratskog progresa (PDP) Draško Stanivuković kazao je nakon današnjeg sastanka Trojke iz Federacije (Naša stranka, Narod i Pravda i SDP), Trojke iz Republike Srpske (SDS, PDP i Lista za pravdu i red) i HDZ-a, da će svako u novi koalicijski sporazum unijeti svoje prioritete te da su suglasni u 99 posto principa.

- Imali smo veoma produktivan sastanak na kojem smo razgovarali o onome što je u životu najvažnije. Danas smo razgovarali o bazičnim temeljnim vrijednostima i principima koje trebaju imati novi partneri, buduća nova koalicija, političke organizacije koje su spremne preuzeti odgovornost u ovoj zemlji za mir, stabilnost, pristojnost i normalnost - istaknuo je.

Govoreći o europskoj perspektivi, Stanivuković je kazao da je njihov stav već poznat.

- Mi smo svakako zainteresirani, jer pripadamo Europi geografski, ali trebamo i suštinski. To znači da mi čekamo mjesec lipanj, odnosno Plan rasta, što za cijelu državu znači više od milijardu KM sredstava za škole, mostove, puteve i infrastrukturu, od čega Republika Srpska dobija više od 400 milijuna KM – kazao je.

Podsjetio je da svi u regiji već raspolažu tim sredstvima, dok je BiH zarobljena u blokadi.

- Želimo se dogovoriti da u ovoj zemlji nema straha, da je život ono što se podrazumijeva, da je suživot nešto što je najnormalnije i da se svaki dio cijele BiH treba razvijati – kazao je.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja