Nakon što je prekinuta dvodnevna sjednica Zastupničkog doma Parlamenta Federacije BiH, predsjedatelj Edin Mušić novinarima je kazao da rad tog doma nije blokiran, javlja Fena.
- Imamo jedan status koji ćemo, nadam se, vrlo brzo prevazići, smatra Mušić.
Šef Kluba SDA u Zastupničkom domu PFBiH Ismet Osmanović smatra da Klub Saveza za bolju budućnost (SBB) nije trebao dovoditi rad Zastupničkog doma u vezu s predsjednikom SBB-a ni s bilo kojim pravosudnim predmetom.
- Rad ovog doma je nešto što se tiče svih građana, mi želimo očuvati taj sustav i da taj dio zakonodavne vlasti radi i donosi odluke iz svoje nadležnosti, rekao je Osmanović.
Šef Kluba zastupnika Koalicije, predvođenom HDZ-om BiH, Jozo Bagarić istaknuo je da koalicija nije ''pukla'' te da će sjednica biti nastavljena. Naveo je da su na dnevnom redu važni zakoni koje treba "na miru i hladne glave'' razmatrati.
Šef Kluba SBB-a u Zastupničkom domu PFBiH Nasir Beganović je kazao kako je "evidentno da ne postoji prohodnost zakona koji su trebali biti tretirani".
- Nastavak sjednice se ne bi trebao održati dok se ne budu iskristalizirali stavovi SBB-a, HDZ-a i SDA - dodao je.
Šef Kluba zastupnika SDP-a Elvir Karajbić smatra ''očitim da je na ovoj sjednici pukla vladajuća koalicija'' te je naglasio kako je SDP u oporbi od početka što će i ostati u mandatu od 2014. do 2018. godine.