United preokretom pobijedio Stoke 3:2, nova pobjeda Liverpoola

Robin van Persie (1)
Reuters/Pixsel
26.10.2013.
u 18:03

Nogometaši Manchester Uniteda jedva su stigli do pobjede na Old Traffordu. U devetom kolu Premiershipa dočekali su Stoke City i pobijedili 3:2, iako su dvaput gubili.

Gosti su poveli preko Croucha u četvrtoj minuti, a u 43. je izjednačio Van Persie. Taman kad su svi očekivali da će se s remijem otići na odmor, Arnautović je zabio za novo vodstvo Stokea.

Taj rezultat bio je aktivan do 78. minute, a onda su Rooney i Hernandez u samo dvije minute preokrenuli rezultat i možda čak spasili Moyesa od otkaza.

Liverpool je još jednom uvjerljivom partijom pokazao da se ove sezone mora ozbiljno računati na njih. Pobijedio je WBA sa 4:1, a Luis Suarez zabio je hat-trick.

Ostali rezultati: Crystal Palace - Arsenal 0:2, Aston Villa - Everton 0:2, Norwich - Cardiff 0:0.