covid-19

Sjeverna Koreja prijavila prve mrtve od korone: "Virus se širi eksplozivno"

koronavirus
Reuters
13.05.2022.
u 08:54

Sjeverna Koreja izvijestila je o prvim smrtima od covida-19 dan nakon što je prvi put priznala da je u zemlji izbio virus, gotovo dvije i pol godine nakon što je globalna pandemija krenula.

Državna novinska agencija KCNA izvijestila je o šest smrtnih slučajeva od vala virusa koji se brzo širi, od kojih je jedna osoba bila pozitivna na omikron varijantu koronavirusa.

Agencija je izvijestila da je počevši od travnja više od 350.000 ljudi dobilo temperaturu "u kratkom vremenskom razdoblju", dodajući da je najmanje 162.200 njih od tada "potpuno izliječeno".

Agencija je rekla da se uzrok virusa "ne može identificirati" i da se "eksplozivno proširio diljem zemlje".

Nije jasno koliko je ljudi zapravo zaraženo koronavirusom.

Promatrači kažu da brojke ukazuju na potencijalne razmjere epidemije virusa u zemlji. Stručnjaci su dugo upozoravali da će Sjeverna Koreja imati teškoća u suočavanju s velikom epidemijom zbog neadekvatnosti njezina zdravstvenog sustava, prenosi Index.

Sjevernokorejski čelnik Kim Jong-un naredio je u četvrtak lockdown u cijeloj zemlji i svi gradovi moraju biti zatvoreni. Nejasno je kako će se građani opskrbljivati osnovnim potrepštinama jer im je naređeno da ostanu kod kuće.

Prema UN-u, velik dio stanovništva od gotovo 26 milijuna ljudi je pothranjen.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata