nije utjecalo na proizvodnju

Naftne kompanije evakuirale dio stranog osoblja koje radi u Iraku

Irak
Ilustracija
23.06.2025.
u 19:22

Total Energies je evakuirao 60% svog stranog osoblja, dok je Eni smanjio broj svojih radnika sa 260 na 98, koji ostaju na terenu i rade zajedno s iračkim zaposlenicima.

Tri naftne kompanije evakuirale su dio svog stranog osoblja koje radi u Iraku, priopćila je državna naftna kompanija Basra, dodajući da to nije utjecalo na proces proizvodnje.

Ovaj potez dolazi usred zabrinutosti širom regije da bi se sukob između Irana i Izraela mogao proširiti, posebno nakon američkih napada na iranska nuklearna postrojenja.

Iračke proiranske milicije prijetile su napadom na američke interese u regiji ako Washington intervenira.

Total Energies je evakuirao 60% svog stranog osoblja, dok je Eni smanjio broj svojih radnika sa 260 na 98, koji ostaju na terenu i rade zajedno s iračkim zaposlenicima.

BP je također privremeno evakuirao dio svog stranog osoblja na polju Rumaila, priopćila je kompanija koja upravlja južnim iračkim poljima.

Kineske kompanije i ruski Lukoil nisu evakuirali svoje zaposlenike, dodala je Basra.

U travnju je Irak izvezao preko 100 milijuna barela nafte, prema podacima Ministarstva nafte, što u prosjeku iznosi 3,3 milijuna barela dnevno, uglavnom proizvedene na južnim i središnjim poljima.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja