Košarka

Zrinjski poražen od Bosne, Široki kod Građanskog

06.03.2017.
u 10:00

Odigrani su susreti sedamnaestog, pretposljednjeg kola Lige 10 prvenstva košarkaša BiH. Najzanimljiviji susret odigran je u Sarajevu gdje je vodeća Bosna nakon velike borbe u samoj završnici pobijedila Zrinjski. Uz malo više sreće bodovi su mogli otići i u Mostar. Zrinjski je pedesetak sekundi prije kraja imao minimalnu prednost 71:69, ali su domaćini koševima iskusnog Vasiljevića, koji je u posljednjoj minuti susreta izvodio 6 slobodnih bacanja, a pogodio 5, stigli do 13. pobjede. U još jednom sudaru momčadi koje su izborile Ligu za prvaka Sloboda je s visokih 82:62 pobijedila Kakanj i tako i drugi put ove sezone bila bolja od momčadi Josipa Pandže. U sastavu Kaknja debitirao je Dejan Šakotić, nekadašnji igrač Leotara, koji je na početku sezone igrao za slovensku Rogašku Slatinu. U borbi za prijenos bodova u drugi krug Građanski je na svom parketu pobijedio Široki. Širokobriježani su bili bolja momčad u prvom poluvremenu, ali su u nastavku posustali, a osobito u trećoj četvrtini koju je domaćin dobio s petnaest poena prednosti, a što im je i bilo dovoljno za važnu pobjedu. Osim toga, za konačni ishod presudilo je i 11 promašenih slobodnih bacanja gostujućih igrača. U sastavu domaćina najbolji su bili Negovanović, Marojević i Vuković, a kod Širokog nešto bolji od ostalih bio je Močnik. Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Bošnjaka pobijedivši na gostovanju Leotar. Domaći igrači zaigrali su dobro u prvoj dionici gdje su stekli 10 poena prednosti. U nastavku su potpuno stali, a osobito u posljednjoj četvrtini koju su gosti dobili s 13 poena prednosti. Budući da se ovi bodovi prenose u drugi krug, za goste iz Hadžića pobjeda ostvarena u Trebinju jako je važna u borbi za ostanak u društvu najboljih bh. momčadi. Rezultati 17. kola: Bosna Royal Jelly – Zrinjski 74:71, Sloboda – Kakanj 82:62, Građanski – Široki 76:71, Spars – Mladost 76:74, Leotar Swisslion – Bošnjak 70:81. Poredak: Bosna Royal Jelly 13-3, Spars i Sloboda 11-7, Zrinjski 10-7, Kakanj 9-8, Leotar Swisslion 7-10, Široki i Bošnjak 6-11, Građanski 6-10, Mladost 5-12. •