košarka

Zrinjski nastavio niz pobjeda protiv Studenta

11.01.2018.
u 10:00

Košarkaši Širokog poraženi su u Sarajevu od Bosne 78:70 u okviru 12. kola prvenstva BiH. Studentima je to deveta prvenstvena pobjeda, dok su Širokobriježani ostali na šest pobjeda. Početak susreta najavljivao je laganu pobjedu domaćina. U tim trenucima igre, dok se gosti još nisu snašli, domaćin je poveo 15:2 i kraj prve četvrtine završio s devet poena prednosti. Međutim, u nastavku Široki se budi, preokreće rezultat i s minimalnom prednošću Širokobriježani odlaze na odmor. U nastavku susreta, sve do posljednje četvrtine, momčadi su se smjenjivale u vodstvu. U toj fazi igre domaćin se bolje snašao, iskoristio je dekoncentraciju i nekoliko pogreški domaćih igrača te, uz nejednak sudački kriterij, uspio ostvariti pobjedu. Tako je novopridošli trener Sarajlija Miloš Pejić pobjedom započeo svoj trenerski život u Bosni, a također i igrač Mujo Tuljković, koji se nakon godina igranja u brojnim klubovima vratio u Bosnu. U sastavu pobjednika isticali su se Hanner, Bradford i Knežević, a kod Širokog braća Drežnjak, Naletilić, Lončar i Karačić. U sudaru gradskih rivala u Mostaru, Zrinjski je s pola snage pobijedio Student. Visoka pobjeda Zrinjskog 90:64 mogla je biti i izraženija da trener Hrvoje Vlašić nije odmarao dvojicu svojih najboljih igrača, Princa i Ramljaka. U susretu protiv Studenta nekoliko minuta odigrao je povratnik u redove Mostaraca Ljubo Šamadan. Krilni centar je već dvije sezone nosio majicu mostarskog kluba i pojačat će Zrinjski u nastavku borbi, kako u prvenstvu BiH tako i u drugoj regionalnoj ABA ligi. Mostarce u ovom tjednu čekaju još dva susreta. Večeras u Skenderiji s početkom u 18 sati gosti su Bosni Royal u okviru 13. kola 2. ABA lige. Igrači Hrvoja Vlašića nastojat će doći do pobjeda kako bi ostali u igri za završni krug natjecanja i borbi za 1. ABA ligu. •