Rukomet

Zrinjski četvrti, Derventa bolja od Vogošće

BiH,03.12.2016.Mostar,Dvorana Bijeli brijeg  Zrinjski - Zivinice  32 - 25 Photo:Stojan Lasic
05.12.2016.
u 08:00

Prvi poraz vodeće Vogošće Poljine Hils i proboj Zrinjskog na četvrtu poziciju, osnovne su odlike 11. kola Premier lige rukometaša. Zrinjski je sigurnom igrom došao do vrijedne pobjede protiv Konjuha.

Dobili prvu dionicu

Mostarci su prvu dionicu dobili 18:14, a u nastavku nastavili u istom ritmu pa su razliku pogodaka povisili na + 7. Strijelce Zrinjskog predvodili su Igor Orlović 7 i Matej Sarajlić 6, kod gostiju iskusni Davor Kadić je osam puta zatresao mrežu. Vogošća je u derbi protiv Dervente ušla očito samouvjereno, očekujući desetu pobjedu u nizu, međutim Dervenćani su kao i sve ekipe koje je do sada vodio iskusni Zoran Dokić odigrali borbeno, što domaći nisu mogli pratiti. Utakmica je odlučena praktično na samo početku, gosti su u 15. minuti imali prednost 3:8, na poluvremenu 8:12, da bi u furioznom nastavku naprosto samljeli domaćina stvorivši nedostižnu prednost 13:19, koju su do kraja održavali. Ivan Divković sa šest pogodaka predvodio je anemične domaćine, kod gostiju Zekić i Božić postigli su po pet pogodaka. Borac je bez po muke došao do sedme pobjede u nizu, a žrtva je bila slabašna Krajina. Domaći su od početka do kraja diktirali ritam pa je konačnih plus 18 za nekadašnjeg prvaka Europe logičan epilog viđenog. Zanimljivo, vratari su bili ponajbolji akteri utakmice, domaći su imali dvadeset obrana Efendić 14, a Beširević šest, a gostujući 15, Subotić 14, a Rekić jednu.

Vrijedna pobjeda

Do vrijedne pobjede stigao je Čelik, i to protiv susjeda u donjem domu – Prijedora. Zeničani su počeli dobro stvorili prednost od tri, četiri pogotka, a onda u završnici prvog dijela popustili pa se na odmor otišlo rezultatom 18:18. U nastavku domaći su se vratili igri s početka utakmice zidajući rezultatsku prednost, koju su gosti u završnici uspjeli smanjiti na minus dva pogotka, 31:29. Vrijedi izdvojiti novu pobjedu Krivaje protiv dobojske Sloge koja nikako ne uspijeva uhvatiti prošlosezonsku formu. Čovjek odluke bio je domaći vratar Rijad Polić s čak 22 obrane! Najbolji strijelci Ferid Avdić 10 u redovima domaćina, a Srđan Gavrić osam za goste.

Premijer liga BiH, rezultati 11. kola, Zrinjski – Konjuh 32:25 (18:14), Krivaja – Sloga 30:28 (16:16), Čelik – Prijedor 31:29 (18:18), Borac m:tel – Krajina 37:19 (15:8), Maglaj – Hercegovina 33:23 (15:10), Vogošća Poljine Hills – Derventa 21:23 (8:12), Goražde – Bosna 25:21 (14:16). Zaostala utakmica 9. kola, Vogošća Poljine Hills – Hercegovina 34:26.

Poredak, Vogošča PH 28, Borac m:tel 27, Derventa 25, Zrinjski 19, Bosna 19, Krivaja 19, Konjuh 18, Goražde 18, Maglaj 15, Sloga 12, Čelik 12, Prijedor 10, Hercegovina 4, Krajina 1 bod.