formula 1

Verstappenu pobjeda u Mađarskoj

31.07.2022.
u 18:31

Aktualni svjetski prvak i vodeći u ukupnom poretku svjetskog prvenstva Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu pobjednik je Velike nagrade Mađarske na stazi Hungaroring.

Za Nizozemca je to već osma pobjeda ove sezone u 13 održanih utrka, te 28. u karijeri.

Drugo mjesto osvojio je Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu, dok je treći bio njegov sunarodnjak i momčadski kolega u Mercedesu George Russell.

Verstappen je u utrku krenuo tek s desetog mjesta jer je u subotnjim kvalifikacijama imao tehničkih problema. No, Red Bull se dobrom taktikom iskupio za loš start.

"Tko bi rekao da ćemo pobijediti. Naravno da sam se nadao da ću se približiti postolju. Ali imali smo tako dobru strategiju i uvijek smo izlazili u boksove u pravo vrijeme," kazao je Nizozemac.

Šef tima Red Bulla Christian Horner bio je gotovo izvan sebe: "Ovo je nevjerojatno! Fantastično"

Španjolac Carlos Sainz u Ferrariju bio je četvrti, dok je njegov momčadski kolega Charles Leclerc bio tek šesti.

U ukupnom poretku vodi Verstappen sa 258 bodova, Leclerc je drugi sa 178, a Perez na trećem mjestu ima 173 boda.

Nakon današnje utrke, pred natjecateljima je ljetna stanka do 28. kolovoza, kada je na redu utrka u Belgiji.