Rukomet

Važni bodovi za Zrinjski, Krivaja iznenadila Bosnu

25.11.2016.
u 08:00

Važne gostujuće bodove u desetom kolu Premijer lige rukometaša osvojio je Zrinjski. Mostarci su slavili protiv Prijedora 31:26, poluvrijeme 15:11.

Bolje otvaranje utakmice

Domaći su bolje otvorili utakmicu, imali su 4:3 u desetoj minuti, međutim, potom slijedi razdoblje premoći gostiju i 1:5, pa je tako u 15. minuti bilo 5:8. Nakon preokreta Zrinjski do kraja nije ispuštao prednost, na poluvremenu je imao + 4, 11:15. Prijedor je u prvim minutama nastavka krenuo agilnije, uspio je smanjiti na dva pogotka razlike, ali se momčad Zdravka Medića brzo pribrala i serijom 1:6 stigla do kolosalnih 16:23 u 45. minuti, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Do kraja utakmice domaći su, zahvaljujući prije svega iskusnom Jovici Raduloviću, sedam pogodaka, uspjeli ublažiti poraz 26:31. Strijelce Zrinjskog predvodili su Bošković sa sedam i Marić sa šest pogodaka.

Iznenađenje kola priredila je Krivaja, koja je u Sarajevu uzela bod Bosni. Studenti su, naravno, očekivali četvrtu vezanu pobjedu, ali je momčad Jasmina Mrkonje dobro odigrala i stigla do boda. Domaće strijelce predvodio je Tarik Alibegović sa sedam, dok je Ferid Avdić za goste polučio deset pogodaka. Derventa se pobjedom protiv Goražda stabilizirana na trećoj poziciji. Prvi strijelac u momčadi Zorana Dokića bio je Božić, devet pogodaka. Borac i vodeća Vogošća postigli su uvjerljive gostujuće pobjede kod slabašnih Hercegovine i Krajine, dok Čelik nastavlja sa slabim igrama, pa je u Doboju pretrpio novi poraz.

Rezultati 10. kola: Prijedor - Zrinjski 26:31, Derventa - Goražde 30:26, Krajina - Vogošća Poljine Hills 32:41, Hercegovina - Borac m:tel 18:33, Konjuh - Maglaj 28:22, Sloga - Čelik 39:33, Bosna (S) - Krivaja 24:24.

Prvenstvena stanka

Ljestvica poslije desetog kola: 1. Vogošća Poljine Hills 25(9), 2. Borac m:tel 24, 3. Derventa 22, 4. Bosna 19, 5. Konjuh 18, 6. Zrinjski 16, 7. Krivaja 16, 8. Goražde 15, 9. Maglaj 12, 11. Sloga 12, 12. Prijedor 10, 13. Čelik 9, 13. Hercegovina 4(9), 14. Krajina 1 bod.

U rukometnom prvenstvu slijedi nova desetodnevna stanka, 11. kolo na rasporedu je 2./3. prosinca, a sastat će se Zrinjski – Konjuh, Borac m:tel – Krajina, Čelik – Prijedor, Goražde – Bosna, Krivaja – Sloga, Maglaj – Hercegovina i Vogošća – Derventa.