Balkanijada u Beogradu

Tri medalje i dva državna rekorda bh. atletičara

27.02.2017.
u 08:00

Bosanskohercegovački atletičari imali su zapažen nastup na Balkanskom prvenstvu u Beogradu, gdje su osvojili 3 medalje i oborili 2 državna rekorda. Najsjajnijim odličjem okitio se Abedin Mujezinović koji je osvojio 1. mjesto u utrci na 800 metara. Osim njega, medalje su osvojili Mesud Pezer i Rusmir Malkočević. Pezer je u bacanju kugle osvojio 2. mjesto s rezultatom 20,12 metara, dok je Malkočević na 400 metara osvojio također srebro. Državni rekordi su oboreni u dvije discipline, a to su štafeta 4x400 metara za muškarce i u utrci na 400 metara za žene. U muškoj štafetnoj ekipi su bili Rusmir Malkočević, Stefan Ćuković, Semir Avdić i Abedin Mujezinović, a dionici su istrčali u vremenu 3:18,12. Alisa Bečić postavila je novi rekord BiH na 400 metara, a s vremenom 56,42 osvojila je 7. mjesto. Dobar nastup u utrci na 3000 metara je imao Osamn Junuzović. Utrku je završio na 4. poziciji istrčavši osobni rekord 8:14,09. Osobni rekord je popravila i Mediha Salkić u bacanju kugle, a rezultat 13,72 metra bio je dovoljan za 7. mjesto. Na prvenstvu Balkana su nastupili atletičari i atletičarke iz 16 zemalja u 12 muških i 12 ženskih disciplina. Reprezentacija BiH je natjecanje završila na osmom mjestu s 47 osvojenih bodova.