Čelik i Široki Brijeg, sutrašnjim dvobojem na stadionu "Bilino Polje" u Zenici (20:00 sati) otvaraju 2. kolo WWIN nogometne lige Bosne i Hercegovine, a zeničkoj ekipi ovo će biti debitantski nastup pred domaćom publikom, nakon šest godina, u Premijer ligi.
Čelik je u prošlom kolu ostavio iznimno dobar dojam, unatoč gostujućem porazu kod favoriziranog mostarskog Zrinjskog 1:2, dok je Široki Brijeg kod kuće odigrao bez golova protiv Sloge Meridian iz Doboja.
Trener Bojan Regoje, najavljujući sutrašnju utakmicu, naglašava da je svojim igračima skrenuo pozornost da ih dobra igra protiv Zrinjskog ne zavara, jer su ipak izgubili i ostali bez bodova.
-Mogu biti zadovoljan pristupom igrača. Ono što smo od njih tražili - da nema straha, oni su to u najvećoj mjeri ispoštivali i, na kraju, mogu biti zadovoljan jer smo bili aktivni tijekom cijele utakmice. Bili smo u igri svih 90 minuta...- rekao je Regoje, koji je dodao da ih prva utakmica ne smije zavarati i da moraju naučiti lekciju.
Drugim riječima, nastaviti raditi ono što je bilo dobro, a popraviti ono što nije bilo dobro u utakmici protiv Zrinjskog. Sutrašnji dvoboj, smatra, bit će jednako težak.
- Pogotovo što igramo pred domaćim navijačima i imamo imperativ pobjede. Ne smijemo se opustiti, ne smijemo biti prevareni od strane Zrinjskog. Kad igramo pred svojim navijačima, favoriti smo protiv svake momčadi. Dakle, sigurno, protiv Širokog ćemo ući kao favoriti i pokušati osvojiti tri boda - najavio je Regoje, koji je najavio da će se gosti natjecati, a da će njegova momčad pokušati dominirati terenom i dominirati posjedom lopte.
Sigurno je, dodao je, da neće moći računati na Samyja Faraja, koji nije trenirao zbog ozljede, dok bi Nemanja Tomašević, koji također nije trenirao, prema najavi zdravstvene službe, sutra trebao odraditi posljednji trening i biti u momčadi. Marin Popović se vraća u natjecanje za momčad.
Čelik i Široki Brijeg, tijekom priprema zeničke momčadi u Kupresu, prošli mjesec su odigrali kontrolnu utakmicu bez golova 0:0, pa trener Čelika naglašava da znaju što gosti imaju, kao i da znaju o njima.
Zanimljivo je da je Čelik, u sezoni u kojoj je prvi put ispao iz Premijer lige BIH, oba puta pobijedio Široki Brijeg - 22. srpnja 2019. na Pecari u Širokom Brijegu s 1:0, te 5. listopada iste godine kod kuće u Zenici s 2:0.
U ostalim susretima 2. kola WWIN lige u nedjelju, 16. kolovoza, sastaju se: BSK Banja Luka – Velež (17 sati), Sloga Meridian Doboj – Borac Banja Luka (19 sati) i Radnik Bijeljina – Zrinjski Mostar (21 sat). Gradski derbi Željezničar – Sarajevo (17 sati) odgođen je za 9. rujna.
Ljestvica nakon 1. kola: Borac, Zrinjski i Željezničar po 3 boda, Široki Brijeg, Sarajevo, Radnik i Sloga Meridian po 1 bod, Čelik, BSK Banja Luka i Velež 0 bodova.