Kup BiH

Široki i Željezničar u osmini finala, Sarajevo i Zrinjski eliminirani

20.09.2017.
u 19:24

Nogometaši Širokog Brijega plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine. Branitelji naslova su danas u Bijeljini pobijedili ekipu Radnika s 1:0 u okviru šesnaestine finala Kupa BiH, a jedini gol za Širokobriježane postigao je Lončar u 56. minuti.

Plasman u osminu finala izborio je i Željezničar koji je u Jajcu ostvario minimalnu pobjedu nad Metallegheom BSI. Strijelac jedinog gola bio je Zeca u 3. minuti susreta.

Veliko iznenađenje je napravila Sloga iz Simin-Hana koja je bila bolja od aktualnog prvaka Zrinjskog s 1:0 pogotkom Stokića u 63. minuti.

Od Kupa su se oprostili i igrači Sarajeva, koji su nakon penala u Doboj Kaknju poraženi od Mladosti s 4:3. Nakon 90. minuta rezultat je bio 0:0.

Čelik je nakon izvođenja jedanaesteraca slavio u Živinicama protiv Slavena s 5:4. Rezultat nakon 90 minuta bio je 2:2.

Najviše golova postignuto je u Vitezu gdje je istoimeni tim poražen od banjalučkog Borca sa 3:9.