prijedor

Sarajevo se ‘okliznulo’, Rudar hrabrom igrom došao do bodaRudar1 Sarajevo1

13.03.2016.
u 09:45

Sarajevo se ‘okliznulo’ u Prijedoru. Eksperiment trenera Miodraga Ješića s dosta promjena u igračkom kadru nije donio rezultat, jer je Rudar uspio doći do boda. Ovim neuspjehom aktualni prvak je došao u vrlo tešku situaciju u borbi da sačuva titulu. Rudar je bio puno bolji u prvom dijelu. Prijedorčani su odigrali vrlo borbeno i propustili su nekoliko izglednih prigoda za vodstvo. Prvo je Jakupović pucao preko gola, a zatim je u 13. minuti uputio odličnu loptu prema Kantaru koji je promašio cijelu loptu. Domaći tim je zaprijetio i u 36. minuti, da bi gosti u 40. zaradili jedanaesterac. Marić je odigrao rukom, a Mujić pokazao na bijelu točku. Ipak, udarac Dubljevića je obranio vratar Kozić. Kazna je stigla na drugoj strani. Kramar je igrao rukom u kaznenom prostoru Sarajeva, a Burazor je bio siguran za vodstvo Rudara 1:0. Prijedorčani su tako uspjeli doći do prednosti i ujedno postići prvi gol u proljetnom dijelu natjecanja. Trener Sarajeva Miodrag Ješić je u poluvremenu izvršio izmjene i ulazak Leona Benka se pokazao kao pravi potez. Napadač gostujućeg tima je dobro reagirao na centaršut Rustemovića i pogodio je mrežu za poravnanje. Dvije minute kasnije Benko se opet našao u dobroj prigodi, no nije pogodio. Nakon toga domaći su propustili dvije prigode preko Kantara čiji udarac glavom Pavlović brani, a zatim nije se snašao ni Burazor. U 83. minuti umalo da Benko postane junak bordo navijača, ali je nakon dodavanja Rustemovića, iskosa s lijeve strane pogodio vratnicu. Rudar je imao sreće. U završnici su i domaći mogli do 3 boda, a udarac Pejića je izblokirao Barbarić. Sve se završilo podjelom bodova kojom su manje zadovoljni Sarajlije, jer su ovim remijem itekako umanjili svoje prigode u borbi za titulu.