Derbi na Pecari - stiže Mladost

Sablić: Nadam se trećoj pobjedi na Pecari

20.08.2017.
u 09:00

Večeras na Pecari (20 sati) igra trenutačni premijerligaški “lider” Mladost iz Doboja/Kakanj. Momčad trenera Adisa Mulalića u četiri kola osvojila je deset bodova, tri puta pobijedila i (samo) protiv Sarajeva odigrala neodlučenih 1:1, primivši pogodak u 90. minuti.

Mladost je jedina u ligi bez poraza, dok su Širokobriježani izgubili već dva puta.

Zahtjevan protivnik

- Igramo kući i želimo nastaviti pobjednički niz na Pecari. Čeka nas zahtjevan protivnik koji igra jako dobro. Zanimaju nas samo tri boda, dakle pobjeda - odlučan je trener Širokog Brijega Goran Sablić koji je u petak poslijepodne probao više varijanti sastava i postavke igre, pa nije bilo lako procijeniti s kojim će sastavom početi susret protiv Mladosti. Jasno je ipak jedno - napadač Ivan Krstanović nije u konkurenciji za večerašnji susret.

Njega je isključio sudac Dragan Petrović protiv Goška iako nije vidio što se dogodilo između njega i Dine Deaka jer je bio okrenut leđima kad su se ova dvojica pokoškala. Hm, zato sudac Dragan Petrović “nije vidio” tri jedanaesterca za gostujuću momčad iako je bio u odličnu položaju vidjeti ih.

“Disciplinci” su Krstanoviću “odvalili” čak četiri utakmice neigranja! Široki Brijeg se žalio, pa je Prizivno povjerenstvo vratilo slučaj Stegovnom povjerenstvu s objašnjenjem da Ivan Krstanović nije udario Dinu Deaka, nego je samo “pokazao namjeru udariti ga”!

Sinoć je trener Sablić s igračima analizirao protivnika. Teško je mogao vidjeti nešto novo jer, po njemu, “gotovo sve momčadi u ligi igraju sličan sustav”.

Goran Sablić u četvrtak nije bio u Neumu, gdje je pričuvni sastav “nabubao” domaćina 12:0.

Istaknula su se trojica: Stipe Jurić (5 golova, od kojih 1 škaricama, te Ivan Milićević i Mateo Marić s po četiri asistencije.

Pet golova Stipe Jurića

Jurić je jedan od onih koji su u međusobnom susretu u četvrtak igrali dijelom u prvih 11, dijelom među pričuvama.

Moguće da zaigra od prve minute protiv Mladosti, ili bar dobije određenu minutažu.

- Ne znam hoću li igrati, odlučit će trener...

Ali, spreman sam. Bude li prigode, dat ću sve od sebe - kaže Jurić. Mogući sastav: Bilobrk – Bralić, Matić, Barišić – D. Ćorić, J. Ćorić, Begonja, Lončar – Menalo, Jurić, Čabraja. Pričuve: Zlomislić, Nikić, Milićević, Kožul, Wagner, Grubišić, Vukoja, Wagner, Baša...