Nogomet

Posušje ‘zimuje’ na čelu ljestvice 2. lige FBiH (jug)

14.11.2017.
u 12:00

Ranije osvojeni naslov jesenskoga prvaka Posušje je potvrdilo na gostovanju u Čitluku, gdje je minimalno svladalo Brotnjo 1:0 (Danijel Begić). Isti 1:0 rezultat osim na Barama ponovio se na još četiri utakmice (!).

Gostujuća pobjeda Rame

Sloga (Uskoplje) tim je rezultatom svladala Kamešnicu na uskopljanskim Košutama (stijelac Abazović). Do druge minute sudačke nadoknade vremena nije bilo pogodaka u Jablanici na susretu Turbina – Stolac. Onda su gosti pogotkom Boška Boškovića postigli gol za pobjedu, a Bošković u silnom veselju skinuo majicu i dobio žuti karton... U Neumu Rama je svladala domaćine 1:0 (Zahirović), a na Elić luci u Grudama, domaćini su tijesno i teško osvojili bodove protiv susjedne ljubuške Sloge pogotkom Andrije Braćića. I susret u Rodoču između Branitelja i Klisa mogao je završiti 1:0 pobjedom gostiju, koji su tim rezultatom vodili do nadoknade vremena (strijelac Šimunović). Onda je na 2:0 povisio Jahić. Jedina ‘golijada’ bila je na livanjskim Zgonama, gdje se igrao dvoboj Troglav 1918 – Tomislav pred oko 150 znatiželjnika. Eh, nekada su to bili pravi, žestoki i napeti susjedski derbiji, pred desetak puta većim brojem navijača.

‘Razbili’ domaćine

Ovaj put Tomislav je ‘razbio’ domaćine 5:1, iako su Livnjaci poveli autopogotkom Brzovića već u 4. minuti. No, gosti su od 53. minute do kraja pet puta ‘minirali’ mrežu domaćih (Bandić 2, Bagarić, Šimić, Kovačević)...

POREDAK: Posušje 37, Tomislav 32, Klis 31, Sloga (U) 28, Brotnjo 25, Rama 23, Stolac 21, Cim 19, Troglav 1918 i Grude 17, Kamešnica 16, Turbina 15, Neum 13, Branitelj 6, Sloga (Lj) 4 boda. STRIJELCI: 17 pogodaka – Dom. Begić (Posušje), 9 – Sulić (Brotnjo), 8 – Abazović (Sloga U), 7 – Babić (Rama), 6 – Ilić (Brotnjo), Ljubić, Kolobara (Cim)...•