Košarka

Pobjedom nad Kaknjom Igokea došla do četvrtog naslova u nizu

13.05.2016.
u 09:00

Košarkaši Igokee pobijedili su 70:54 u četvrtoj utakmici finalnog doigravanja Kakanj i s ukupno 3:1 u pobjedama obranili naslov prvaka BiH. Uspjeh Aleksandrovčana je zaslužen i očekivan, a također sve čestitke za igru i sveukupni rezultat zaslužuje momčad Kaknja koja je jedina ove sezone u svim bh. natjecanjima uspjela jedanput pobijediti Igokeu, a bilo je to u njihovu drugom susretu doigravanja. Pravo iznenađenje Kakanj nije mogao napraviti jer je momčad Dragana Bajića objektivno bolja, ali ne toliko dominantna po svojoj kvaliteti, već po slabostima ostalih bh. klubova. Momčad Kaknja nošena velikom potporom svojih navijača, koji su do posljednjeg mjesta napunili gradsku sportsku dvoranu, dobro se nosila s favoriziranim gostima sve do posljednje četvrtine. U posljednju dionicu momčad Josipa Pandže ušla je s dva poena prednosti i u 38. minuti bila u zaostatku 57:54, ali je nakon toga naglo posustala, što je iskusan sastav iz Aleksandrovca iskoristio napravivši niz od 13:0 i zasluženo pobijedio. Momčad Igokee osvojila je četvrti naslov u nizu, a sveukupno peti, što je na listi najuspješnijih momčad po broju osvojenih naslova svrstava na drugo mjesto, iza Širokog koji je sveukupno devet puta bio prvak BiH, Bosna iz Sarajeva četiri put kitila se naslovom prvaka BiH. Osvojenim naslovom prvaka Igokea je osvojila i dvostruku krunu nakon što je osvojila Kup BiH.