Plemići lagano do osmine finala Kupa, pobijedili s uvjerljivih 5:0

Zrinjski
21.09.2016.
u 19:02

Zrinjski je Pod Bijelim brijegom u šesnaestini finala Kupa BiH ugostio banjolučki Borac, te je na kraju slavio uvjerljivu pobjedu od 5:0. Lagano je do prolaza u osminu finala Kupa BiH prošao domaći tim, piše sportsport.ba.

Borac se branio dobro sve do 35. minute, ali su na kraju prvog dijela gosti primili čak tri gola. Nemanja Bilbija je pogađao u 35. i 43. minuti, dok je za 2:0 u 41. pogodio Stojanović.

Vodstvom Plemića od 3:0 otišlo se na odmor, da bi u 63. minuti Mrkaić dodatno povećao prednost na uvjerljivih 4:0.

I pored velikog vodstva domaći nisu prestajali s napadima na gol Asmira Avdukića, a u 83. minuti su preko Miloša Filipovića došli do novog gola za konačnih i uvjerljivih 5:0.