Ženski rukomet

Njemice su za Gruđanke “viša sfera” - u oba susreta Kupa EHF uvjerljivo pretrpjele poraze

17.09.2018.
u 08:30

Rukometašice HŽRK Grude, četverostruke državne prvakinje BiH, u pretkolu Kupa EHF igrale su protiv bundesligašica Metzingena. Zbog manjih troškova oba susreta igrale su u Njemačkoj i u oba uvjerljivo pretrpjele poraze. U petak su (u statusu domaćina) izgubile 24:43, a u subotu 17:47. Njemačka ekipa, puna profesionalnih igračica iz više europskih država, uz pomoć bučnog gledališta (oko 1000 posjetitelja) već do poluvremena stekla je 14 golova prednosti. U nastavku su Gruđanke bile puno bolje, ali visoki je poraz bio neizbježan. Slično je bilo i druge večeri. Na poluvrijeme se otišlo s 26:7, a razlika se do kraja povećala na 30 pogodaka. Jedina koja se ravnopravno nosila s Njemicama bila je Nikolina Čutura, koja je u dva susreta zabila 17 golova. Ostale pogotke zabile su: Demić 7, Kasumačić 6, Marić 3, Azinović 2, Mikulić 2 i Pelivan 2. Ukupno gledajući, Njemice su “drugi svijet” i druga vrijednost. Gruđanke se mogu vratiti u domaću stvarnost, gdje je odnos njihove vrijednosti prema ostalim ekipama u BiH otprilike isti kao Metzingena prema njima. Prvenstvo u Premijer ligi igračice trenerice Kornelije Leko trebale bi početi već u subotu u Zavidovićima protiv Krivaje. (mkn)•