Nevjerojatno što se dogodilo u Meksiku nakon pobjede nad Njemačkom!

18.06.2018.
u 07:20

Pobjeda Meksika nad Njemačkom vjerojatno je najveće iznenađenje ovog prvenstva

Nogometaši Meksika u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Rusiji pobijedio je branitelja naslova Njemačku s 1:0. Pobjednički gol za Meksiko pao je u 35. minuti iz kontranapada, kojeg je poveo Javier Hernandez Chicharito, a u pogodak ga je pretvorio napadač PSV-a Hirving Lozano.

Bilo je to vjerojatno najveće iznenađenje na ovom prvenstvu, a osim po pobjedi Meksika, pamtit ćemo ga i po Rafaelu Marquezu. On je u igru ušao u 74. minuti i tako postao treći nogometaš u povijesti koji je nastupio na čak pet svjetskih prvenstva.

Marquez (39) je igrao za Meksiko na SP 2002, 2006, 2010, 2014 i 2018. S pet Mundijala pridružio se svom sunarodnjaku Antoniu Carbajalu (1950, 1954, 1958, 1962, 1966) i Nijemcu Lotharu Matthäusu (1982, 1986, 1990, 1994, 1998).

A nakon susreta dogodilo se nešto pomalo nevjerojatno. Naime, Meksikanci koji su u svojoj domovini utakmicu gledali na gradskim ulicama i trgovima toliko su se radovali da su uspjeli izazvati potres.

Vlada u Meksiku objavila je taj podatak i tvrdi da su zemljotres izazvali upravo navijači.