Odbojka

Mostarke pobjedom osigurale prvo mjesto

29.11.2018.
u 09:15

Velik posao u sedmom kolu federalnog prvenstva odbojkašica obavile su odbojkašice Mostara pobijedivši izravnog konkurenta za prvo mjesto sarajevski Novi Grad.

Za Mostarke utakmica nije počela dobro, neočekivano uvjerljivo 16:25, izgubile su prvi set, ali su onda zaigrale odlično i u svoju korist riješile iduća tri 25:20, 25:22 i 25:14.

Osigurana prva pozicija

Sudeći po igrama u proteklih sedam kola, Mostar je ovom pobjedom osigurao prvu poziciju u jesenskom dijelu prvenstva.

Malo iznenađenje predstavlja pobjeda Ilijaša protiv širokobriješkog Smeča 3:2. Utakmica je imala zanimljiv tijek, povele su gošće 20:25, domaće uzvratile 25:17, a odmah potom slijedi uvjerljivi 15:25 i novo vodstvo Širokobriježanki. Presudio je četvrti set kojeg su domaće igračice dobile na razliku 26:24, a zatim nešto boljom igrom u petom 15:11, došle do pobjede. Ilidžanski klubovi došli su manje-više do očekivanih pobjeda, dok je derbi začelja Čapljina – Vogošća odgođen.

Rezultati sedmog kola federalne Superlige odbojkašica, južna skupina, Mostar: Mostar – Novi Grad 3:1, Ilidža: Ilidža – Troglav 3:1, Sarajevo: Alipašino Polje – Igman 1:3, Ilijaš: Ilijaš – Smeč 3:2. Utakmica između Čapljine i Vogošće je odložena.

Poredak: 1. Mostar 21, 2. Novi Grad 18, 3. Smeč 15, 4. Ilijaš 14, 5. Igman 13, 6. Ilidža 8, 7. Alipašino Polje 4, 8. Vogošća 3(6), 9. Troglav 3, 10. Čapljina 3(6) boda.

Orašanke poražene u Vitezu

Sedmo kolo u sjevernoj skupine federalne Superlige mladom sastavu Orašja donijelo je prvu utakmicu bez osvojenog boda. Mlade Orašanke poražene su na gostovanju kod Viteza 1:3.

Odlično su počele, dobile prvi set rezultatom 23:25, ali je nastavak protekao u potpunoj dominaciji domaćeg sastava 25:20, 25:17 i 25:14. Iznenadila je Gračanica koja je nanijela prvi poraz vodećem Kaknju, 3:2 bilo je za domaće i to poslije dva vodstva gošći 23:25 pa 25:23 i 21:25. Međutim, u završnici uvjerljiviji je bio domaći sastav 25:23 i 15:12. Peti poraz ovoga puta od Gradine, na domaćem parketu, pretrpjelo je Žepče.

Rezultati sedmog kola federalne Superlige odbojkašica, sjeverna skupina, Vitez: Vitez – Orašje 3:1, Žepče: Žepče – Gradina 1:3, Lukavac: Lukavac – Maglaj 0:3, Kalesija: Bosna – Bihać 1:3, Gračanica: Gračanica Fortex – Kakanj 3:2.

Poredak: 1. Kakanj 18, 2. Bihać 16, 3. Maglaj 14, 4, Vitez 12, 5. Orašje 12, 6, Gradina 12, 7. Gračanica 10, 8. Žepče 6, 9. Bosna 5, 10. Lukavac 0 bodova.•