Čapljina

Mostarci Drmać i Vidović pobjednici Pustolovne utrke u Čapljini

27.06.2016.
u 09:00

Dvojac Josip Drmać i Darko Vidović iz Mostara pobjednici su jedanaeste po redu Pustolovne utrke u Čapljini. Triatlon-stazu od 22,2 kilometra pobjednički dvojac svladao je za 1,37 sati. Bili su tri i pol minute brži od prvih favorita, rukometaša Nikole Bartolovića i boksača Boška Mišića koji su drugi, dok su ugodno iznenadili čeljevski župnik don Tomislav Ljuban i njegov župljanin Marko Knežević, koji su u cilj stigli treći. Prvoplasirani dvojac osvojio je nagradu od 600 KM, drugoplasiranima je pripala nagrada od 400 KM, dok je trećeplasirani dvojac osvojio 200 KM. Na svečanosti proglašenja nagrade i priznanja najboljima uručio je Smiljan Vidić, načelnik općine Čapljina, pokrovitelj manifestacije. Organizator ove manifestacije bila je Turistička organizacija “Čapljinka”, a partner u projektu Udruga “Tajna prirode” iz Čapljine. Ovogodišnji triatlon sastojao se od 1,5 km trčanja (od ville rustice Mogorjelo do hotela Mogorjelo), slijedilo je 10,5 km vožnje biciklima (hotel Mogorjelo - kupalište Božjak na Trebižatu) i na koncu spust kanuima niz Trebižat, 10,2 km (od kupališta Božjak, do kupališta Jaz u Strugama). Manje-više sudionici su suglasni kako je najteža bila najkraća dionica - trčanje, zbog nesnosne sparine. Inače, utrkom se promoviraju turistički potencijali Čapljine te obilježava početak ljetne turističke sezone.