Ženska odbojka

Monotono kolo prošlo u znaku Gačanki

15.12.2015.
u 08:00

Gacko ostavlja dojam da bi moglo prekinuti 9-godišnju vladavinu Jedinstva Ni Jedinstvo nije imalo problema doći do pobjede, ali ta ekipa još uvijek nije dominantna kako je bila prethodnih godina

Monotono je bilo deseto kolo Premijer lige odbojkašica BiH, četiri vodeće ekipe plus Radnik iz Bijeljine, ubilježile su očekivane pobjede. Među pobjednicima izdvaja se svakako Gacko koje iz deset utakmica ima isto toliko pobjeda. Gačanke ove sezone igraju jako dobru odbojku.

Ipak, izgleda kako će njihovo mjerilo biti utakmica s Jedinstvom, ekipom koja dominira prethodnih godina.

Ugrožena dominacija

Kaznena ekspedicija Ivana Maljevića ovoga puta pobjedu je ubilježila u Modriči, gdje se solidne "uljarke" nisu mogle suprotstaviti razigranim Hercegovkama. Uglavnom, kako igraju iz kola u kolo, Gacko ostavlja dojam kako bi konačno moglo prekinuti devetogodišnju vladavinu ekipe Jedinstva u domaćem odbojkaškom prvenstvu.

Ni Jedinstvo je nije namučilo, protiv bišćanskih "pivarki" uknjižilo je maksimalnu, devetu pobjedu, a uvjerljive pobjede ostvario je i BL Voley protiv Dervente te Radnik u Kalesiji protiv slabašne Bosne. Spomenute momčadi su zabilježile maksimalne 3:0 pobjede.

"Luksuz" favorita

Od favorita jedino je Kula Gradačac dopustila "luksuz" protiv Slobode izgubiti jedan set. Zapravo trener domaćih Branislav Franić dao je priliku i mladima, što su Tuzlanke iskoristile za osvajanje jednog seta.

Rezultati: Modriča – Gacko 0:3, Kula Gradačac – Sloboda 3:1, Bimal Jedinstvo – Bihać Preminger 3:0, BL Voley – Derventa 3:0, Bosna – Radnik 0:3.

Poredak: 1. Gacko 30, 2. Jedinstvo 27, 3. Kula 24, 4. BL Voley 21, 5. Modriča 14, 6. Radnik 12, 7. Derventa 9, 8. Sloboda 7, 9. Bihać 4, 10. Bosna 3 boda. Do kraja prvog dijela sezone igrat će se još jedno kolo.