Kazahstan je 20 minuta prije kraja protiv Danske gubio 2:0. Onda je uslijedila senzacija

Kazahstanska reprezentacija
reuters
26.03.2023.
u 18:59

Nogometaši Kazahstana došli su velikim preokretom do pobjede nad Danskom 3-2 u skupini H kvalifikacija za EURO, iako su 20 minuta prije kraja gubili 0-2. Nakon razočaranja u četvrtak, kada su na otvaranju kvalifikacija u Astani poveli protiv Slovenije, pa izgubili 1-2, sada su uspjeli na umjetnoj travi Astana Arene doći do tri boda protiv jake Danske.

Oba pogotka za Dansku postigao je 20-godišnji napadač Atalante Rasmus Hojlund (21, 36), koji je tri puta bio precizan i u četvrtak protiv Finske (3-1).

No, u samoj završnici uslijedio je čudesan preokret Kazahstanaca. Prvo je smanjio u 73. minuti veznjak moskovskog CSKA Baktiyor Zajnudinov iz jedanaesterca, u 86. minuti uslijedio je precizan udarac s 30-ak metara Askata Tagibergena za 2-2, a tri minute kasnije napadač FC Astane Abat Ajmbetrov glavom je pogodio senzacionalnih 3-2.