Rukomet

Izviđač niže pobjede, Vogošća se za 24 sata oporavila od šoka i slavila u gostima protiv Gradačca

08.12.2015.
u 07:00

Kao i obično prvi strijelac Vogošće bio je Divković sa 6 pogodaka Zrinjski je pretrpio poraz od Konjuha, 26:27. Domaći su odlično otvorili i u jednom trenutku imali 6 pogodaka prednosti, ali su ipak izgubili

Ništa novoga nije donijelo 13. kolo Premijer lige rukometaša, favoriti su pobjeđivali pri čemu posebice vrijedi izdvojiti uspjeh Vogošće koja se nakon potopa protiv Izviđača na svom terenu, 21:33 u samo 24 sata uspjela oporaviti i stići do pobjede u gostima protiv Gradačca 30:29. Kao i obično prvi strijelac Vogošće bio je Divković 6, Ovčina i Međić dali su po 5 golova, a kod domaćih Sarajlić i Kadić po 4 puta zatresli su mrežu. Rukometaši Izviđača protiv Krajine su ostvarili rutinsku pobjedu 29:20. U prvom dijelu "skauti" su vodili s 2-3 pogotka razlike, a onda podigli na 11:7, pa na 15:10 i na koncu na odmor otišli sa sigurnim vodstvom.

Prilika svim igračima

U nastavku slična situacija, a najveća prednost domaćih bila je 10 pogodaka. Trener Zdenko Grbavac pružio je priliku svim igračima. Najefikasniji Jarak 7, Mandić 5..., kod gostuju Salkić i Stanić dali su po 5, Mijatović 4. U uzbudljivoj i zanimljivoj utakmici u Mostaru, Zrinjski je pretrpio poraz od Konjuha, 26:27. Domaći su odlično otvorili u jednom trenutku imali 6 pogodaka prednosti, međutim, kako je igra odmicala, gosti su sustizali, da bi u 36. minuti poravnali na 16:16. Mlada momčad Zrinjskog uspijeva ponovo stvoriti razliku, u 44. minuti je obećavajućih 21:18, međutim, za nešto više nije bilo snage, jer gosti preokreću na 23:24 u 54. minuti, a u 58. podižu na 25:27. Mostarci do kraja uspijevaju smanjiti, ali ne i izjednačiti.

Maglaj nadigrao Prijedor

U ostalim susretima ove sezone odlični Maglaj uspio je 38:26 nadigrati Prijedor. Po običaju strijelce domaćih predvodio je Čičkušić (6), kod gostiju najefikasniji Savić, 9 pogodaka. Vrijedne bodove protiv Gračanice 35:33 "iskopao" je Igman. Domaće je predvodio Azer Čorbo s 9, dok je kod gostiju Amir Čurlić postigao čak 10 golova. Sarajevska Bosna protiv Dervente nije uspjela ponoviti iznenađenje iz Visokog, gosti su slavili 27:36. Kod gostiju strijelce je predvodio Goran Zemunović 9, dok je kod "studenata" najefikasniji bio Nebojša Vojvodić, 7 pogodaka. Vrijedi izdvojiti 12 pogodaka Karaule protiv Čelika u Zenici, međutim, Tuzlaci nisu uspjeli postići ništa više osim tijesnog poraza. Domaće je predvodio Edin Bajramović s 10 pogodaka. Rezultati 13. kola Premier lige: Izviđač – Krajina 29:20, Zrinjski – Konjuh 26:27, Sloga – Bosna (V) 24:21, Bosna (S) – Derventa 27:36, Čelik – Sloboda 35:33, Maglaj – Prijedor 38:26, Igman – Gračanica 32:30, Gradačac – Vogošća 29-30. Poredak: Izviđač 36, 2. Vogošća 30(11), 3. Maglaj 28, 4. Derventa 22, 5. Sloga 21, 6. Prijedor 20, 7. Konjuh 18, 8. čelik 18, 9. Gračanica 16(12) 10. Krajina 16, 11. Igman 15, 12. Bosna (V)(12) 13, 13. Zrinjski 13, 14. Bosna (S) 13, 14, Gradačac 12, 16. Sloboda 10 bodova.*