Hrvatska Makedonija
1/7
08.09.2015.
u 22:49

Hrvatski košarkaši upisali su drugu pobjedu na Eurobasketu. U trećem kolu u zagrebačkoj su Areni svladali Makedoniju sa 73:55.

Hrvatska je loše otvorila susret, no početkom drugog poluvremena je okrenula utakmicu. Naši košarkaši poveli su 38:37 i više nisu ispuštali vodstvo. Kako je utakmica odmicala Hrvatska je igrala sve bolje i na kraju slavila s uvjerljivih plus 18.

Najraspoloženiji u našoj momčadi bio je Dario Šarić sa 15 koševa. Bojan Bogdanović je nakon pada protiv Slovenije inzistirao da igra i na kraju zabio 13 koševa. Kod Makedonije jedini dvoznamenkast bio je Samardžiski sa 10 koševa.

Hrvatska iduću utakmicu igra sutra u 21 kada će odmjeriti snage s Nizozemskom.

Hrvatska - Makedonija 73:55

Četvrta četvrtina:

40' Kraj utakmice! Hrvatska je na kraju upisala uvjerljivu pobjedu protiv Makedonije. To je druga pobjeda naše reprezentacije. Sutra igramo s Nizozemskom.

39' Ovdje je sve riješeno i samo je pitanje s kolikom ćemo razlikom dobiti ovu utakmicu.

37' Šarić je zabio koš uz prekršaj pa pogodio slobodno za okuglih plus 20.

36' Trica Simona za rekordnih plus 17. Čini se da je pitanje pobjednika ovdje riješeno.

35' Bogdanović je ubacio oba slobodna, a nakon njega i Žorić. Evo nas na plus 14.

33' Trice Simona i Bogdanovića i sada imamo 13 koševa prednosti. To je najveće vodstvo Hrvatske do sada.

31' Tomić je pogodio jedno slobodno.

31' Kostoski je pogodio tricu nakon čeka je Ilievski ubacio jedno slobodno. Evo Makedonaca na minus šest.

Treća četvrtina:

29' Stipčević je promašio tricu, ali je Ukić skočio i popravio stvar. Imamo deset razlike.

27' Šarić je zabio sva tri nakon čega je ubacio Tomić. Rezultat je 48:39 i to je najveća prednost Hrvatske.

27' Šarić je fauliran prilikom šutiranja trice tako da će imati tri slobodna bacanja.

26' Vojdan Stojanovski je ubacio svoj deveti koš, no Ukić odmah uzvraća.

24' Bogdanović je pogodio za vodstvo Hrvatske, a onda je zabio i Tomić. Probudila se i publika. Imamo prvo vodstvo nakon 7:5.

21' Četvrtinu smo otvorili košem Tomića za izjednačenje. Nakon toga je imao priliku za vodstvo, no izgubio je loptu.

Druga četvrtina:

22' V. Stojanovski je ubacio, Šarić uzvraća, ali su onda Makedonci zabili tricu.

20' Makedonije nije uspjela i prvih 20 minuta je završilo 32:20 za Makedoniju.

20' Samardžiski je pogodio nakon čega je Tomić na drugoj strani blokiran. Makedonija će imati zadnji napad u poluvremenu.

18' Tomić je pogodio jedno slobodno za novo izjednačenje.

17' Simonovski je pogodio tricu! Makedonija je gađala trice 5/12.

16' Bogdanović je ubacio za novo izjednačenje. Makedonci se nikako ne mogu odlijepiti.

16' Simonovski je pogodio.

15' Novo izjednačenje! Opet je Stipčević pogodio tricu.

14' Ponovo lagani koš Makedonije.

11' Ilievski je odmah uzvratio na isti način.

11' Izjednačenje! Stipčević je pogodio tricu.

Prva četvrtina:

10' Makedonija je dobila prvu četvrtinu s plus tri. Hrvatska je zabila posljednji koš, zakucao je Žorić nakon lijepe akcije naše reprezentacije.

9' Obje momčadi su u bonusu.

8' Žorić je zakucao, evo nas na minus pet.

7' Nije dobro, Makedonci su nam napravili seriju 13:2.

5' Makedonci su se odlijepili i evo ih na plus pet. Nije dobro počelo.

4' D. Stojanovski je pogodio tricu z prvo vodstvo Makedonije.

3' Ilievski uzvraća tricom.

3' Evo nas na plus pet, pogodio je Tomić.

2' Bogdanović je već ubacio četiri koša, a Šarić jedan poen.

1' Zabili smo, a prve koševe postigao je Bojan Bogdanović.

1' Počela je utakmica! Idemo Hrvatska!

0' Arena nije ispunjena do kraja, ovo je najlošija posjeta do sada.

0' Bojan Bogdanović je u udarnoj petorci. Igramo s Tomićem, Bogdanovićem, Šarićem, Ukićem i Draperom.

Najvažnija je vijest da je Bojan Bogdanović večeras u sastavu. Najbolji hrvatski košarkaš protiv Slovenije je nezgodno pao i udario glavom o parket, no oporavio se. Marko Tomas još nije spreman.

Hrvatska je do sada upisala pobjedu i poraz. Na početku je pala Slovenija nakon čega su izabranici Velimira Perasovića poraženi od Grčke iako su većinu utakmice vodili. Makedonija je također poražena od Grčke, a upisala je pobjedu protiv Nizozemske.